Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

W naszej parafii odbywa się dzisiaj wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza ks. Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Przebieg wizytacji przebiega zgodnie z planem podanym tydzień temu.

Główna Msza św. ze sprawozdaniem duszpasterskim zaplanowana jest o godz. 10.00. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy przede wszystkim rodziny z dziećmi. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się promocja nowych lektorów oraz zostaną przekazane nominacje dla członków nowej rady parafialnej. O godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie członków stowarzyszeń parafialnych, połączone z prezentacją tych grup. Spotkanie zakończy się nabożeństwem Gorzkich Żali.

****

Serdecznie zapraszamy do katedry na nabożeństwa pasyjne:

– Droga Krzyżowa – piątek, dla dorosłych 11.30 i 18.00; dla dzieci o 17.00

– Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.30

****

W poniedziałek przypada V rocznica śmierci biskupa Tadeusza Rybaka. Na Mszę św. w intencji zmarłego pierwszego biskupa legnickiego zapraszamy w poniedziałek o godz. 12.00

****

W czwartek (II miesiąca) o 19.15 zapraszamy jak zwykle na adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

****

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

 

+++

INFORMACJE DOTYCZĄCE POMOCY UKRAINIE

Nasza pomoc jest dwutorowa.

Po pierwsze jest to pomoc duchowa i wsparcie modlitewne, a zatem:

– codziennie po Mszy św. odmawiamy modlitwę przed obrazem Matki Bożej z Nadwórnej

– zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej

– prosimy o codzienną modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia i odmawianie różańca, w intencji przywrócenia pokoju w Ukrainie

– zachęcamy także, aby modlitwę wspierać podejmowanym postem w tej intencji

Drugim sposobem pomocy jest wsparcie materialne. W związku z tym:

– serdecznie dziękujemy za ofiary składane do puszek w minioną niedzielę oraz w Środę Popielcową; wysokość zebranych funduszy podamy w najbliższą niedzielę, ponieważ ciągle jeszcze spływają ofiary

– dziękujemy także za zbiórkę rzeczy w czwartek i piątek, które zostały przyniesione jako pomoc mieszkańcom Nadwórnej. Wszystko zostało posegregowane i zapakowane oraz odwiezione w sobotę do Nadwórnej. Bardzo dziękujemy rodzinie, która zaoferowała pomoc w dowozie zebranych darów na granicę i tym, którzy także oferowali pomoc w tym względzie

– obecnie planujemy kolejną pomoc. Ponieważ coraz więcej polskich rodzin, także naszej parafii przyjmuje do swoich domów uchodźców, dlatego wydaje się pilna potrzeba zatroszczyć się o pomoc tym właśnie rodzinom. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się tych z Państwa, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy. Zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz i z nim będzie można porozmawiać o ewentualnej pomocy ze strony parafii.

****

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak wielkodusznie włączyli się w organizowanie pomocy dla Ukrainy i otworzyli swoje serca dla ludzi doświadczonych tragedią wojny. Dziękujemy także Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, który ofiarnie zaangażował się w tę pomoc.

****

Aktualne informacje na temat organizowanej w parafii pomocy dla Ukrainy będziemy podawali sukcesywnie. Będą także umieszczane na stronie internetowej oraz w gablotach.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć