Ogłoszenia na 10. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 10. Niedzielę zwykłą

Trwa Oktawa Bożego Ciała, w związku z tym codzienne nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00 połączone są z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry. Szczególnie serdecznie zapraszamy we czwartek na zakończenie Oktawy, wówczas procesja odbędzie się po Mszy św. z zatrzymaniem przy czterech ołtarzach. Zgodnie ze zwyczajem poświęcimy także wianki z tegorocznych ziół i kwiatów.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy za liczny udział we Mszach świętych w Boże Ciało oraz w procesji eucharystycznej do kościoła św. Jacka. Być może to dobry znak, że jest szansa na powrót „do normalności” po pandemii, także w życiu religijnym.

****

W najbliższy piątek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak wiemy, w tym roku obchody te w naszej Ojczyźnie mają szczególny charakter, co wynikało także z listu Episkopatu czytanego dzisiaj w całej Polsce. Także w naszej Katedrze, gdzie czcimy Obraz Serca Jezusa, w łączności z całą Ojczyzną, pragniemy dokonać poświęcenia Sercu Jezusowemu naszego miasta i naszej parafii. Zatem to święto będzie miało potrójną odsłonę.

Plan jest następujący:

środa – 9 czerwca

18.00 – nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia

19.15 – konferencja i świadectwo, Pani dr Barbary Engel nt. cudu eucharystycznego w Legnicy (Pani Doktor z mandatu ówczesnego Biskupa Legnickiego brała bezpośredni udział w badaniu naukowym tego cudownego Zjawiska)

czwartek – 10 czerwca

18.00– nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia

19.15 – projekcja filmu o Eucharystii pt. „Największy z cudów”. Film ten (jeden z lepszych na temat Mszy św.). Film jest animowany, zapraszamy więc także dzieci z rodzicami. Jego przesłanie jest jednak skierowane do wszystkich grup wiekowych. Warto go obejrzeć.

piątek – 11 czerwca

18.00– nabożeństwo czerwcowe

18.30 – Eucharystia

19.15 – Uwielbienie Najświętszego Serca Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwo odbędzie się z udziałem zespołu Cantus Mirabilis. Przed tym nabożeństwem nastąpi inauguracja działalności Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, o którym była mowa dzisiaj po odczytaniu listu pasterskiego.

Bardzo serdecznie pragniemy zaprosić do udziału w tych wydarzeniach. Pragniemy także przygotować rodziny naszej parafii do poświecenia się Sercu Bożemu, które jest najlepszą tarczą przed wszelkim złem.

O zbliżającym się triduum ku czci Serca Pana Jezusa informują także plakaty. Ulotkę na temat Straży Honorowej można odebrać przy wyjściu
z kościoła.

****

W najbliższą sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odbędzie się także zmiana tajemnic różańcowych.

****

W najbliższą niedzielę dodatkowa Msza św. w klasycznym rycie rzymskim o 16.00. W tym dniu przypada także 13 dzień miesiąca, jednak ze względu na Mszę św. o 20.00 nabożeństwo fatimskie się nie odbędzie. Różaniec fatimski prosimy odmówić indywidualnie.

****

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki o 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć