Ogłoszenia na 11. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 11. Niedzielę zwykłą

Trwa Oktawa Bożego Ciała, w związku z tym zapraszamy na codzienne nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, połączone z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry. Na zakończenie Oktawy, w czwartek, procesja zatrzyma się przy czterech ołtarzach, także wewnątrz Katedry.

***

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie, a przede wszystkim pobożnie wzięli udział w procesji Bożego Ciała, mimo panującej sytuacji. Szczególne podziękowania dla najmłodszych uczestników.

***

W najbliższy piątek, 19 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, o godz. 20.00, rozpocznie się uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, pod hasłem: „Słowo Życia – Chleb Żyjący”. Jest ona pomyślana także jako wynagrodzenie Chrystusowi Eucharystycznemu i Jego Boskiemu Sercu, braku należnej czci i świętego szacunku, jakie mogły mieć miejsce podczas trwania epidemii i stosowania podczas liturgii obowiązujących przepisów, zwłaszcza w czasie przyjmowania Komunii św.

W ramach adoracji będzie czytane Słowo Boże i kontemplacja prawdziwej Obecności Chrystusa w Eucharystii. 

Od tego momentu przywracamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej adoracji wszystkich mieszkańców Legnicy, a zwłaszcza naszych Parafian.

***

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od dawna obchodzona jest także jako dzień modlitw za kapłanów. Ośmielamy się zatem prosić wszystkich o otoczenie nas modlitwą do Serca Jezusowego w tym dniu, abyśmy wiernie Mu służyli.

***

Dzisiaj o 16.00 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w rycie trydenckim ostatnia przed wakacyjną przerwą.

***

W środę (17.06.) obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego Relikwie przechowujemy w Katedrze. Natomiast
w sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.

***

W piątek przypada 19 dzień miesiąca. Bractwo św. Józefa zaprasza o godz. 18.00 na nabożeństwo do swego Patrona. O godz. 16.30 Bractwo spotyka się w sali domu parafialnego.

***

Zbliżają się uroczystości odpustowe w Katedrze. W związku z tym od soboty, w ramach nabożeństwa czerwcowego, będziemy się modlić nowenną do Św. Apostołów Piotra i Pawła.

***

Informujemy, że od soboty (20.06) ze spowiedzi będzie można korzystać w wyznaczonych konfesjonałach. Do Katedry powrócą także penitencjarze katedralni i podejmą dyżury według grafiku sprzed pandemii.

***

W niedzielę, 28 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 13.00, za zgodą rodziców odbędzie się bierzmowanie młodzieży naszej parafii. W związku z tym w najbliższy wtorek, o godz. 19.15 zapraszamy do Katedry kandydatów – uczniów klas ponadgimnazjalnych na spotkanie.

***

Od dzisiaj będzie do nabycia Przewodnik po Katedrze w cenie 20 zł. Tyle musi kosztować, aby zwrócił się koszt przygotowania i druku. Przewodnik jest równocześnie cegiełką na rzecz renowacji zabytków kościoła katedralnego, zatem serdecznie dziękujemy za każdą wyższą kwotę. Dziękujemy także tym, którzy wielkodusznie już złożyli prywatne ofiary na rzecz II części renowacji ambony oraz dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć