Ogłoszenia na 12. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 12. Niedzielę zwykłą

Jak już powszechnie wiadomo, po trzech latach pracy duszpasterskiej naszej parafii ks. Łukasz Kutrowski, decyzją Księdza Biskupa, został skierowany do pracy w nowej placówce, tj. w parafii pw. Św. Tadeusza Apostoła w Legnicy.

Pragniemy podziękować Księdzu Łukaszowi za posługę w naszej parafii, a uczynimy to w najbliższą niedzielę (28.06.) podczas głównej Mszy św. o 10.00.

***

Natomiast do pracy w naszej parafii, w miejsce ks. Łukasza, został skierowany neoprezbiter ks. Adam Bogdała, którego przywitamy w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Razem ks. Adamem Eucharystię będą sprawowali neoprezbiterzy święceni z Nim w Katedrze w tym roku w maju.

***

Ta wieczorna Msza św. w najbliższą niedzielę rozpoczyna obchody Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ponieważ przed nami Odpust ku czci Świętych Patronów Katedry, Parafii, Miasta i Diecezji. Do uroczystości tej przygotowujemy się przez nowennę do św. Apostołów codziennie w ramach nabożeństwa czerwcowego.

Główne uroczystości, z udziałem Kapituły Katedralnej odbędą się w przyszły poniedziałek (29.06.) o godz. 12.00 i będzie im przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki.

***

W najbliższą niedzielę (28.06.) podczas Mszy św. o 13.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość bierzmowania naszej młodzieży (ogółem 63 osoby). W związku z tym:

Grupa ks. Łukasza (kl. VIII SP i kl. I szkół ponadpodstawowych) spotyka się w tym tygodniu w poniedziałek o 19.15 w Katedrze

Próba dla wszystkich kandydatów (grupy ks. Łukasza i ks. Roberta) odbędzie się w środę o 19.15 w Katedrze

Próba wraz ze świadkami odbędzie się w sobotę o 15.00 w Katedrze.

Do spowiedzi zapraszamy kandydatów, rodziców i świadków w piątek od 16.00 do 18.00

***

Ze spowiedzi od wczoraj można korzystać w konfesjonałach pod chórem. Prosimy jednak o zachowanie higieny. Penitent i spowiednik powinni mieć zasłonięty nos i usta oraz zdezynfekowane ręce. Od jutra wrócą do Katedry także penitencjarze, którzy podejmą posługę spowiedzi zgodnie z dotychczasowym grafikiem.

***

Na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00.

***

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotyka się wspólnota Mężczyźni św. Józefa.

***

O 20.00 zapraszamy na ostatnią w tym roku akademicką Mszę świętą. Następna będzie sprawowana 4 października.

***

W poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity i Mszę św.

***

W środę (24.06.) przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień odpustu u naszych Sąsiadów, w parafii OO. Franciszkanów. Pamiętajmy w modlitwie za Ojców i ich wspólnotę parafialną.

***

W minioną sobotę wznowiliśmy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej. Zachęcamy do adoracji, która trwa od porannej Mszy św. do godz. 18.00. Prosimy, aby w kaplicy także przestrzegać obowiązujących zasad, czyli zachować bezpieczną odległość od siebie i zasłaniać nos i twarz.

***

Korzystając z okazji dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek. Dziękujemy zwłaszcza panu Organiście i jego zespołowi muzyczno – wokalnemu.

***

Młodzież, studentów oraz wszystkich młodych duchem zapraszamy na 7. Młodzieżowe Uwielbienie pod hasłem „Ukojenie”, które odbędzie się
w piątek (26.06.0) w Katedrze o godz. 20.00 Pragniemy, by trwanie przed Najświętszym Sakramentem, uwielbieniowy muzyka, młody Kościół pozwolił nam otwierać się na Jezusa Chrystusa i działanie Ducha Świętego.

***

W czasie trwającej pandemii, Kościół ucieka się pod szczególną obronę Matki Najświętszej. W wielu oknach mieszkań naszych Parafian wystawione są Jej wizerunki. To dobry i piękny zwyczaj. W związku z tym zrodziła się myśl, aby na placu przed domem parafialnym postawić figurę Matki Bożej, którą z pielgrzymami przywieźliśmy z Medjugorie. Figura została już zamontowana. Jej poświęcenie odbędzie się w najbliższą sobotę (27.06), we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy o 9.00. Serdecznie zapraszamy na tę małą uroczystość. Podczas poświęcenia oddamy Matce Bożej pod opiekę naszą parafię i nasze miasto, prosząc o ochronę przed pandemią. Figura będzie pamiątką po tym trudnym czasie jaki wszyscy przeżywamy.

***

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na dokończenie renowacji katedralnej renesansowej ambony. Do nabycia jest Przewodnik po Katedrze Legnickiej, z którego dochód przeznaczamy także na ten cel.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć