Ogłoszenia na 12. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 12. Niedzielę zwykłą

Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 18.00.

****

We wtorek przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, a po nim na Mszę św. w intencjach zbiorowych, za pośrednictwem świętej Rity.

****

W czwartek (24.06.) obchodzimy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Nasi sąsiedzi obchodzą w tym dniu dzień odpustu parafialnego.

****

W tym tygodniu przypada 4 sobota miesiąca, zatem o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei przed cudownym Obrazem z Nadwórnej.

****

W czwartek podczas Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup udzieli posługi akolitatu alumnom naszego Seminarium.

****

W tym tygodniu odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Dla uczniów, rodziców i nauczycieli był to bardzo trudny czas. Także i na tym obszarze życia wielu młodych ludzi okazało się kolejny raz, że nie wszystko zależy od nas i że wszystko jest w ręku Boga. Tym serdeczniej zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w najbliższą niedzielę o godz. 11.30, aby podziękować Bogu za miniony rok i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty przed wakacjami. Do spowiedzi można przystąpić w związku z Mszą św. południową lub wieczorną.

****

W środę przypada Dzień Ojca. Składając serdeczne życzenia i wyrazy wdzięczności i szacunku, zapewniamy wszystkich Ojców o modlitwie w ich intencji, zwłaszcza w najbliższą środę.

****

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11–12 czerwca br., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br., od dzisiaj została odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią. Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszamy wszystkich wiernych do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal prosimy o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć