Ogłoszenia na 12. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 12. Niedzielę zwykłą

W piątek 24 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, do której przygotowujemy się przez trwającą nowennę. Jest to także święto patronalne Arcybractwa Straży Honorowej N. Serca Pana Jezusa. Członków Arcybractwa zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w piątek.

****

W związku z tym w bieżącym roku Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela będziemy obchodzili w przeddzień, czyli w czwartek 23 czerwca.

****

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. O 9.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei i Mszę św. przed Obrazem z Nadwórnej. Intencje modlitewne na to nabożeństwo można składać w zakrystii.

****

Trwa Oktawa Bożego Ciała, w związku z tym do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wewnątrz katedry.

****

Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w katedrze codziennie o godz. 18.00.

****

W środę zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity, a w niedzielę do św. Józefa, o godz. 18.00.

****

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy triduum do Św. Apostołów Piotra i Pawła jako przygotowanie do odpustu.

****

Osoby dorosłe zapraszamy na katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 21 czerwca (wtorek) o godz. 20.00 w domu parafialnym. Wszystkich, którzy dysponują czasem zapraszamy już o 18.30 na Eucharystię (oraz półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu, po której przejdziemy do domu parafialnego.

****

Przypominamy o Kongresie Rodzin, który odbędzie się w sobotę w Krzeszowie. Wszystkich którzy maja taką możliwość zachęcamy do udziału. Młodzież natomiast zachęcamy do udziału w Spotkaniu Młodych, które odbędzie się w Lubinie także w sobotę.

****

Przypominamy także, że w najbliższą niedzielę podczas Eucharystii o g. 18.30 pożegnamy odchodzących Księży i podziękujemy za dotychczasowa pracę duszpasterską w naszej parafii.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

Od 30 lipca do 8 sierpnia zaplanowana jest XXX Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Hasłem jubileuszowej pielgrzymki jest słowo: Czekam!
Głównym tematem rozważań będzie odkrywanie obecności Maryi w naszym życiu, poprzez kontemplację przesłania jasnogórskiej Ikony.

W tym roku na pielgrzymkę można się zapisać na dwa sposoby: poprzez formularz internetowy dostępny na stronie: pielgrzymkalegnicka.gosc.pl  oraz na spotkaniach przedpielgrzymkowych.

Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 czerwca o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski, na które zaprasza ks. Tomasz Pązik – przewodnik grupy legnickiej. 

Z racji obchodzonego w tym roku jubileuszu Pieszej Pielgrzymki, dzień przed wyruszeniem na pielgrzymkowy szklak, tj. 29 lipca, na legnickim rynku odbędzie się „Wieczór Pielgrzymkowy” połączony z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych. Zakończeniem wieczoru będzie procesja z kopią Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej oraz nabożeństwo w katedrze o godz. 19.30.

Jak co roku, będzie można przekazać pielgrzymom swoje intencje, w których będą modlić się podczas pielgrzymki i zaniosą je przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Intencje można składać do specjalnie przygotowanej skrzynki przy ołtarzu Św. Antoniego. Również tam można złożyć ofiarę na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na podanej stronie internetowej.

udostępnij