Ogłoszenia na 12. niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 12. niedzielę zwykłą
 • W najbliższą sobotę, 29 czerwca, przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów naszej Diecezji, Patronów miasta Legnicy
  i naszego kościoła parafialnego – Legnickiej Katedry.

            Tegoroczny przebieg uroczystości odpustowej będzie wyglądał następująco:

 • w środę(26 czerwca) rozpoczynamy Triduum ku czci Świętych Apostołów; nabożeństwo to odbędzie się w środę, czwartek i piątek w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.
 • w czwartek(27 czerwca) – dzień ku czci Matki Bożej Królowej Apostołów; po wieczornej Mszy św. o 18.30, zostanie pobłogosławiony Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, przeznaczony do kaplicy adoracji, jako wotum wynagradzające za profanacje tej świętej Ikony, jakie miały miejsce w kilku miastach naszej Ojczyzny; po Mszy św. zapraszamy także na nabożeństwo Akatystu ku czci Najśw. Maryi Panny.
 • w piątek(28 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 będą sprawowali Neoprezbiterzy, którzy odbywali w naszej parafii praktyki duszpasterskie; po Mszy św. udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
 • w sobotę(29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; główna koncelebrowana Msza św. odpustowa, sprawowana będzie o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego; w tym dniu będziemy też obchodzić 5 Rocznicę Ingresu Księdza Biskupa do Katedry. Jest to więc dzień szczególnej modlitwy za Naszego Pasterza. Pozostałe Msze św. sobotę
  o 9.00 i 18.30.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian, bractwa i stowarzyszenia, Radę Parafialną, wspólnotę Betania oraz Mieszkańców Legnicy do udziału w uroczystościach odpustowych, zwłaszcza w sobotę o 12.00.  

 • Jutro obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień odpustu w kościele i parafii Ojców Franciszkanów. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tamtejszej wspólnoty.
 • Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w Katedrze codziennie do niedzieli włącznie o g. 18.00, w Oktawie Bożego Ciała będą one połączone z procesją eucharystyczną.
 • We wtorek, ostatni miesiąca (25 czerwca), po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo anielskie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i wyzwolenie oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 • W niedzielę przypada ostatni dzień czerwca, zatem o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych w czerwcu Parafian oraz za poleconych zmarłych.
 • Od przyszłej niedzieli, przez okres wakacyjny, nie będzie Mszy św. o 20.00.
 • Serdecznie zachęcamy Parafian, a szczególnie młodzież, do wzięcia udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie od 29 lipca do 7 sierpnia br. Spotkanie organizacyjne z Ks. Tomaszem Pązikiem – przewodnikiem grupy 4 – legnickiej odbędzie się dzisiaj w Kościele Matki Bożej Królowej Polski o godz. 19.00.

  Wszyscy, którzy nie będą mogli udać się na pielgrzymkę mogą do specjalnie przygotowanych kopert włożyć intencje, które „POCZTĄ PIELGRZYMKOWĄ” zostaną zaniesione przez pielgrzymów do tronu Matki Bożej – Królowej Polski. W czasie drogi pielgrzymi będą modlić się w tych intencjach, a po zakończeniu pielgrzymki zostaną złożone na Jasnej Górze przed obrazem Matki Bożej. Koperty można pobrać i składać przy ołtarzu Św. Antoniego do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej.

  Zapraszamy również parafian do grupy duchowego uczestnictwa, która będzie wspierać pielgrzymów swoją modlitwą. Do tej grupy można będzie się zapisywać od lipca. Każdy z uczestników otrzyma pielgrzymkowy znaczek oraz książeczkę duchowego uczestnictwa. Koszt pakietu to 15zł.

  Wszyscy, którzy pragną w jakikolwiek sposób wesprzeć pieszą pielgrzymkę mogą kontaktować się z Ks. Mateuszem – kierownikiem ds. logistycznych. Przy ołtarzu Św. Antoniego będzie można również złożyć ofiarę na cele pieszej pielgrzymki legnickiej szczególnie na wodę i środki opatrunkowe dla pielgrzymów. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!

 • Wszystkim Ojcom składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Ojca i obiecujemy modlitwę, a tym, którzy rozpoczęli wakacje życzymy miłego odpoczynku, przypominając o świętowaniu Dnia Pańskiego, poprzez uczestnictwo we Mszy św.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć