Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 13. Niedzielę Zwykłą

Jutro przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów naszej parafii, Katedry, diecezji i Patronów miasta. Uroczystości rozpocznie dzisiejsza Msza św. wigilijna o godz. 18.30.

***

Jutro Msze św. jak zwykle. Główna Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana o godz. 12.00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się obrzęd włączenia nowych kanoników do Kapituły Katedralnej. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele Kapituły Krzeszowskiej oraz Kapituły z Bazyliki w Legnickim Polu a także księża Proboszczowie Miasta. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i pozostałych mieszkańców Legnicy oraz wszystkich, którzy tylko będą mogli, do wzięcia udziału w tej uroczystość. Bardzo prosimy o przybycie.

***

Dzisiaj podczas Mszy św. o 10.00 będziemy się modlić za dotychczasowego wikariusza, ks. Łukasza Kutrowskiego, który od 30 czerwca został skierowany do pracy w parafii św. Tadeusza Apostoła w Legnicy i pragniemy podziękować Mu za dotychczasową posługę duszpasterską w naszej parafii.

***

Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.30 przywitamy ks. Adama Bogdałę, który odtąd będzie pełnił funkcję wikariusza w parafii katedralnej. Razem z nim Mszę św. będą sprawować tegoroczni Neoprezbiterzy.

***

Dzisiaj nasza wspólnota przeżywa ważny dzień, ponieważ podczas Mszy św. o 13.00 grupa przygotowanej młodzieży naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy wszystkich o serdeczną modlitwę w ich intencji i duchowe wsparcie.

***

W najbliższy wtorek, ostatni miesiąca, zapraszamy jak zwykle po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo anielskie, połączone z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i wyzwolenie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła.

***

Pierwszy czwartek miesiąca, przeznaczony na uwielbienie Chrystusa obecnego w Eucharystii, jest okazją, aby przypomnieć, że w kaplicy pod wieżą wznowiona została całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do nawiedzenia.

***

W piątek – I miesiąca – dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

***

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

***

W piątek (3 lipca) obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

***

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, przez lipiec i sierpień, nie będzie niedzielnej jutrzni i nieszporów, a kancelaria parafialna będzie czynna dwa razy w tygodniu w czwartek od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00. Nie będziemy też sprawować Mszy św. o 20.00 i Mszy św. trydenckiej.

***

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na dokończenie renowacji katedralnej renesansowej ambony. Figury czterech starotestamentalnych bohaterów, w pierwszym etapie prac zostały laserowo oczyszczone, co widać. Ambona znów odsłoniła swoją kolejną tajemnicę. Okazuje się, że figury te były polichromowane kolorami, czego pozostałości odkryto. Przy okazji przypominamy, że do nabycia jest Przewodnik po Katedrze Legnickiej, z którego dochód przeznaczamy także na renowację.

***

Wychodząc dzisiaj z Katedry po Mszy św. prosimy poczęstować się ciastkami, przygotowanymi przez naszą młodą Parafiankę Kasię, z okazji odpustu. Niech te ciastka „Piotr i Paweł”, przypominają nam ukochaną Katedrę, która jest przede wszystkim miejscem spotkania naszej parafialnej wspólnoty, a jej dwie strzeliste wieże, jak Piotr i Paweł, z daleka charakteryzują nasze ukochane miasto Legnicę.

Kasi dziękujemy za inicjatywę i poświęcenie czasu na przygotowanie tej miłej niespodzianki.

 

udostępnij