Ogłoszenia na 13. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 13. Niedzielę zwykłą

We wtorek (29.06) obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów naszej Diecezji i tym samym naszej Katedry, a zwłaszcza naszej parafii.

Uroczystości rozpoczną się nieszporami i godz. 18.00 w wigilię uroczystości, czyli w poniedziałek. Po nieszporach wigilijna Msza św. o godz. 18.30 sprawowana przez tegorocznych księży Neoprezbiterów, którzy na zakończenie udziela prymicyjnego błogosławieństwa.

W sam dzień uroczystości pierwsza Msza św. jak zwykle o 6.30. Główna Eucharystia odpustowa z udziałem Kapituły Katedralnej będzie sprawowana we wtorek o godz. 12.00. W koncelebrze wezmą udział księża dziekani i proboszczowie miasta Legnicy. Wieczorna Msza św. jak zwykle o godz. 18.30, poprzedzona II nieszporami o godz. 18.00. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich, którzy tylko mogą o udział we Mszy św. o 12.00. O udział prosimy także Bractwo św. Józefa i Apostolat Maryjny w swoich strojach.

W tym dniu można oczywiście zyskać odpust zupełny, za siebie lub za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

****

We wtorek (ostatni miesiąca) po Mszy św. wieczornej zapraszamy jak zwykle na nabożeństwo anielskie.

****

W Czwartek (pierwszy miesiąca) o 23.00 zapraszamy na adorację najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.

****

W najbliższy I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W sobotę (pierwsza miesiąca) zapraszamy jak zwykle o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

Wszystkich, którzy zgłosili chęć przynależenia do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na pierwsze spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. w czwartek (1 lipca) o godz. 18.30, a po Eucharystii spotkamy się w Katedrze.

****

Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy życzymy dobrego, a przede wszystkim zdrowego odpoczynku i odkrycie wielkości i piękności Boga w Jego stworzeniach. W związku z tym w czasie wakacji:

– zechciejmy pamiętać o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii, gdziekolwiek będziemy

– w upalne dni prosimy jednak zachować odpowiedni strój, gdy idziemy do kościoła.

– Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna jak do tej pory: we wtorki od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00.

– Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątki prosimy odmawiać w kaplicy na sposób prywatny; zachęcamy do częstej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć