Ogłoszenia na 13. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 13. Niedzielę zwykłą
 • Rozpoczęte wakacje niech będą dla wypoczywających czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy o modlitwie i coniedzielnej Mszy św. Serdecznie witamy w Katedrze wszystkich gości, turystów i urlopowiczów.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości odpustowej ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła i triduum poprzedzającym to nasze święto.
 • W pobłogosławionej w piątek kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu umieściliśmy kopię Ikony Matki Bożej Jasnogórskiej, a w tym tygodniu zostanie tam zamontowana monstrancja. Kaplica została wyposażona dzięki ofiarom wielu naszych Parafian. Serdecznie Państwu dziękujemy. Dodatkowo w ramach tych funduszy kupiliśmy do Katedry siedem nowych świeczników. Kaplica adoracji będzie nie tylko miejscem modlitwy, ale także będzie wotum wynagradzającym Bogu za bluźnierczą profanację Najświętszego Sakramentu i Mszy św. oraz za znieważanie wizerunku Matki Bożej Królowej Polski.
 • We wtorek pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu, Biskupie Zbigniewie Kiernikowskim, który obchodzi 73 rocznicę urodzin. Msza św. za Jubilata będzie odprawiona w Katedrze we wtorek o godz. 12.00
 • W środę obchodzimy święto św. Apostoła Tomasza.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, zechciejmy pamiętać o dziękczynieniu Chrystusowi za dar Eucharystii; w I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.30 do 18.30; w najbliższą I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Godziny Mszy św. sprawowanych w Katedrze podczas wakacji nie ulegają zmianie. Jedynie nie będzie Mszy św. o 20.00. Zatem w wakacyjne niedziele na Eucharystię zapraszamy o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.; w soboty o 9.00, 12.00 i 18.30; w pozostałe dni tygodnia o 6.30, 12.00 i 18.30.
 • W czasie wakacji nie będzie niedzielnej jutrzni i nieszporów, a piątkową Koronkę do Bożego Miłosierdzia zechciejmy odmawiać prywatnie.
 • W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 i 11.00.
  Ponownie serdecznie zachęcamy Parafian, a szczególnie młodzież, do wzięcia udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie od 29 lipca do 7 sierpnia br. Więcej informacji na ten temat udziela i zapisy przyjmuje
  ks. Mateusz.
 • Zapraszamy również parafian do grupy duchowego uczestnictwa, która będzie wspierać pielgrzymów swoją modlitwą. Do tej grupy można będzie się zapisywać od jutra. Przypominamy także o poczcie pielgrzymkowej, czyli o możliwości przekazania pielgrzymom intencji, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i złożone na Jasnej Górze przed cudownym Obrazem. Intencje zapisane na kartkach można składać w przygotowanych kopertach, do skrzynki, która znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Tam też można złożyć do skarbony ofiarę na cele pielgrzymkowe m.in. na zakup wody i środków opatrunkowych dla pielgrzymów. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.
udostępnij