Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Serdecznie witamy w Katedrze Gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski.

Nie zapominajmy tylko o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje, życzymy zdrowego odpoczynku.

***

Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” (w II czwartek miesiąca) odpędzie się dopiero we wrześniu. Zachęcamy jednak do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w kaplicy adoracyjnej, codziennie od porannej Mszy św. do 18.00.

***

W sobotę (11 lipca) obchodzimy święto św. Benedykta z Nursji, Patrona Europy.

***

W najbliższą sobotę (II miesiąca) odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00.

***

W lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej jutrzni i nieszporów, a kancelaria parafialna jest czynna dwa razy w tygodniu w czwartek od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00. Nie sprawujemy także Mszy św. o 20.00 i Mszy św. trydenckiej.

***

Serdecznie dziękujemy za ofiary przeznaczone na renowację renesansowej ambony. Prace planujemy skończyć w sierpniu. Przewodnik po Katedrze,
z którego dochód przeznaczony jest na renowację zabytków Katedry można nabyć w kiosku parafialnym.

 

*** 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

Od 29 lipca do 7 sierpnia zaplanowana jest XXVIII Pielgrzymka Piesza z Legnicy na Jasną Górę, choć sytuacja epidemiczna nie pozwala na pielgrzymowanie w dotychczasowej formie to jednak pielgrzymka się odbędzie. Będzie to tzw. „pielgrzymka sztafetowa”. Każdego dnia na pielgrzymi szlak wyruszą nowi pielgrzymi z innej grupy (max. 50 osób). Aby wziąć udział w takim jednym dniu pielgrzymowania należy zgłosić się do ks. Tomasza Pązika w parafii Matki Bożej Królowej Polski – przewodnika grupy legnickiej, który udzieli szczegółowych informacji.

***

Każda pielgrzymka to wydarzenie logistyczne i niemały trud organizacyjny, ale przede wszystkim pielgrzymka to rekolekcje, które w tym roku możemy przeżyć na sposób duchowy. Dlatego zapraszamy do tworzenia Grupy Duchowego Uczestnictwa, która będzie towarzyszyć swoją modlitwą idącym pielgrzymom. Każdego dnia od 29 lipca do 7 sierpnia będziemy spotykali się w Katedrze na wspólnej modlitwie, rozpoczynając od Mszy Św. wieczornej.

***

W tym roku poprowadzą nas słowa biskupiego i papieskiego zawołania Karola Wojtyły – Jana Pawła II: „Totus Tuus – całym sercem z Maryją”. Świętując stulecie urodzin wielkiego Polaka, na dziesięć dni bierzemy do rozważania „dziesięć słów”, tj. dekalog, który pozostawił nam św. Jan Paweł II, a są to wskazania z Jego homilii i katechez wygłoszonych w Polsce w roku 1991.

***

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy do tworzenia tej modlitewnej wspólnoty. Będzie można również nabyć książeczkę pielgrzyma oraz pamiątkowy znaczek w cenie 15 zł.

***

Jak co roku, będzie można przekazać pielgrzymom swoje intencje, w których będą modlić się podczas pielgrzymki i w naszym imieniu zaniosą je przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Intencje można składać do specjalnie przygotowanej skrzynki przy ołtarzu Św. Antoniego. Również tam można złożyć ofiarę na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki legnickiej. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej diecezji. 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć