Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Najważniejszą informacją ostatnich dni jest decyzja Ojca Św. Franciszka, który w poniedziałek 28 czerwca mianował Bp. Andrzeja Siemieniewskiego – dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej – IV biskupem legnickim. Ks. Biskup Andrzej w uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła – 29 czerwca przejął kanonicznie diecezję legnicką. Zaś uroczysty ingres do Katedry legnickiej odbędzie się 20 września br. Prosimy wszystkich parafian     i diecezjan o modlitwę w intencji nowego Ks. Biskupa.

****

Serdecznie witamy w Katedrze Gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy tylko o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje, życzymy zdrowego odpoczynku.

****

Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” (w II czwartek miesiąca) odpędzie się dopiero we wrześniu. Zachęcamy jednak do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w kaplicy adoracyjnej, codziennie od porannej Mszy św. do 18.00.

****

W najbliższą sobotę (II miesiąca) odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na Mszę św. o 9.00.

****

W lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej jutrzni i nieszporów, a kancelaria parafialna jest czynna dwa razy w tygodniu we wtorki od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00. Nie sprawujemy także Mszy św. o 20.00 i Mszy św. trydenckiej.

****

Serdecznie dziękujemy za ofiary przeznaczone na renowację schodów oraz drzwi wejściowych do katedry.

****

Zachęcamy do ofiarowania swoim bliskim żyjącym i zmarłym Ofiary Mszy Św. Są wolne intencje mszalne na miesiąc lipiec i sierpień. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

______________________________

INFORMACJE DOTYCZĄCE PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

Od 29 lipca do 7 sierpnia zaplanowana jest XXIX Pielgrzymka Piesza  z Legnicy na Jasną Górę. Podobnie jak w minionym roku będzie to tzw. „pielgrzymka sztafetowa”. Każdego dnia na pielgrzymi szlak wyruszą nowi pielgrzymi z innej grupy. Aby wziąć udział w takim jednym dniu pielgrzymowania należy zgłosić się do ks. Tomasza Pązika w parafii Matki Bożej Królowej Polski – przewodnika grupy legnickiej, który udzieli szczegółowych informacji.

Każda pielgrzymka to wydarzenie logistyczne i niemały trud organizacyjny, ale przede wszystkim pielgrzymka to rekolekcje, które w tym roku możemy również przeżyć na sposób duchowy. Dlatego zapraszamy do tworzenia Grupy Duchowego Uczestnictwa, która będzie towarzyszyć swoją modlitwą idącym pielgrzymom. Każdego dnia od 29 lipca do 6 sierpnia będziemy spotykali się w Katedrze na wspólnej modlitwie, rozpoczynając od Mszy Św. wieczornej. W zakrystii można zapisać się do tej modlitewnej wspólnoty oraz nabyć nabyć książeczkę pielgrzyma w cenie 15 zł.

Jak co roku, będzie można przekazać pielgrzymom swoje intencje, w których będą modlić się podczas pielgrzymki i w naszym imieniu zaniosą je przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Intencje w specjalnie przygotowanych kopertach można składać do skrzynki przy ołtarzu Św. Antoniego. Również tam można złożyć ofiarę na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki legnickiej. Bardziej szczegółowe informacje na temat tegorocznego pielgrzymowania można znaleść na stronie: www.pielgrzymkalegnicka.gosc.pl

 

 

Photo by Mads Schmidt Rasmussen on Unsplash

udostępnij

Warto również zobaczyć