Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Rozpoczęte wakacje niech będą dla wypoczywających czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy o modlitwie i coniedzielnej Mszy św. Serdecznie witamy w Katedrze wszystkich gości, turystów i urlopowiczów. Wszystkim, którzy rozpoczęli czas wakacji, a zwłaszcza dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół, życzymy dobrego odpoczynku.

****

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła; dziękujemy także tym, którzy pomogli przygotować to nasze parafialne święto w Katedrze i na plebanii. Gratulujemy wszystkim Parafianom, którzy zostali odznaczeni przez Księdza Biskupa jubileuszowym medalem, za zaangażowanie w życie parafii i katechizację.

****

Godziny Mszy św. sprawowanych w Katedrze podczas wakacji nie ulegają zmianie. W Niedziele na Eucharystię zapraszamy o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.; w soboty o 9.00, 12.00 i 18.30; w pozostałe dni tygodnia o 6.30, 12.00 i 18.30. Jedyna zmiana na czas wakacji to ta, że nie będzie niedzielnej jutrzni i nieszporów oraz nie sprawujemy Mszy św. akademickiej o 20.00.

****

W lipcu i sierpniu nie będzie spotkań formacyjnych Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa.

****

Zachęcamy do udziału w XXX Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Legnickiej na Jasna Górę, która odbędzie się od 30 lipca do 8 sierpnia. Zapisów można dokonać na dwa sposoby: poprzez wypełnienie formularza internetowego dostępnego na stronie: gosc.pl oraz bezpośrednio na spotkaniach przedpielgrzymkowych.

Jak co roku, będzie można przekazać pielgrzymom swoje intencje, w których będą modlić się podczas pielgrzymki i zaniosą je przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Intencje można składać do specjalnie przygotowanej skrzynki przy ołtarzu Św. Antoniego. Również tam można złożyć ofiarę na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w gablocie oraz na podanej stronie internetowej.

****

Dziękujemy za ofiary pieniężną przeznaczone na budowę nowego ołtarza w Katedrze.

 

Zdjęcie dodane przez Leo Caldas: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/natura-niebo-noc-sylwetka-9557621/

udostępnij

Warto również zobaczyć