Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 14. Niedzielę zwykłą
  • Serdecznie witamy w Katedrze Gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy tylko o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  • Wczoraj rozpoczęliśmy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod wieżą gotycką. Adoracja będzie się rozpoczynała codziennie po Mszy św. porannej i będzie trwała do godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy wszystkich do częstego lub nawet codziennego nawiedzania kaplicy i adorowania Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wspierali przygotowanie tego miejsca.
  • Zgodnie z wcześniejszymi informacjami od jutra do 15 lipca będziemy gościli w Legnicy studentów – stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obóz ten rozpocznie się Mszą św. sprawowana w Katedrze przez Ks. Biskupa Legnickiego we wtorek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii. W czwartek o godz. 12.00 młodzież będzie uczestniczyła we Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Pomocniczego w Sanktuarium Św. Jacka. Natomiast w najbliższą sobotę o godz. 19.30 organizatorzy zapraszają na koncert muzyczny, który odbędzie się w Rynku, z udziałem naszych gości. W pozostałe dni stypendyści gromadzą się w różnych parafiach Legnicy. Za tydzień, czyli w niedzielę 14 lipca studenci przybędą do Katedry i wezmą udział we Mszach św. przedpołudniowych. Uwieńczeniem obecności naszych gości w Katedrze będzie spotkanie z rodzinami podczas niedzielnego obiadu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili tych młodych ludzi do swojego domu na posiłek. Prosimy, aby Państwo przybyli w najbliższą niedzielę na Mszę św. o 13.00 i po jej zakończeniu zabrali zgłoszoną liczbę studentów do swojego domu. Natomiast dzisiaj po Mszy św. w zakrystii prosimy o potwierdzenie tego zaproszenia. W parafii będziemy gościli ok. 50 osób i pozostało do rozlokowania jeszcze ok. 7 osób.
  • Ponownie serdecznie zachęcamy Parafian, a szczególnie młodzież, do wzięcia udziału w XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w terminie od 29 lipca do 7 sierpnia br. Więcej informacji na ten temat udziela i zapisy przyjmuje ks. Mateusz. Zapraszamy również parafian do grupy duchowego uczestnictwa, która będzie wspierać pielgrzymów swoją modlitwą. Do tej grupy można będzie się zapisywać od jutra Przypominamy także o poczcie pielgrzymkowej, czyli o możliwości przekazania pielgrzymom intencji, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i złożone na Jasnej Górze przed cudownym Obrazem. Intencje zapisane na kartkach można składać w przygotowanych kopertach, do skrzynki, która znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Tam też można złożyć do skarbony ofiarę na cele pielgrzymkowe m.in. na zakup wody i środków opatrunkowych dla pielgrzymów. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.
  • W czwartek (11.07.) obchodzimy święto św. Benedykta z Nursji, Patrona Europy.
  • W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, zatem po Mszy św wieczornej, sprawowanej w intencjach zbiorowych, odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
  • W lipcu i sierpniu nie będzie czwartkowej adoracji dla rodzin „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”. Powrócimy do niej we wrześniu.
  • W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 i 11.00.
  • Serdecznie dziękujemy tym, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, tzw. inwestycyjnej.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć