Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Wszystkim, którzy wybierają się na urlopy, życzymy miłego odpoczynku, przypominając o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Pozdrawiamy serdecznie Gości nawiedzających naszą Katedrę.

***

Dziękujemy Wszystkim, którzy materialnie wspierają naszą Katedrę. Szczególnie za ofiary składane w II niedzielę miesiąca, które przeznaczamy w całości na dokończenie renowacji naszej ambony. Mszę Św. za wszystkich Ofiarodawców odprawimy dzisiaj o godz. 13.00. W zakrystii lub w kiosku parafialnym można nabyć przewodnik po naszej katedrze w cenie 20 zł. z przeznaczenim na renowacje zabytków katedry. 

***

Zapraszamy jutro o godz. 18.30 na Mszę Św. w intencjach zbiorowych za przyczyną Matki Bożej oraz na nabożeństwo Fatimskie. 

***

W czwartek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy tego dnia na Mszę Św. wieczorną podczas której odbędzie się obrzęd pobłogosławienia i nałożenia Szkaplerza. Zainteresowane osoby przyjęciem tego szczególnego znaku przynależności do Matki Bożej prosimy o wcześniejszą informację.

***

Od 29 lipca do 7 sierpnia zaplanowana jest XXVIII Pielgrzymka Piesza z Legnicy na Jasną Górę, choć sytuacja epidemiczna nie pozwala na pielgrzymowanie w dotychczasowej formie to jednak pielgrzymka się odbędzie. Będzie to tzw. „pielgrzymka sztafetowa”. Każdego dnia na pielgrzymi szlak wyruszą nowi pielgrzymi z innej grupy (max. 50 osób). Aby wziąć udział w takim jednym dniu pielgrzymowania należy zgłosić się do ks. Tomasza Pązika w parafii Matki Bożej Królowej Polski – przewodnika grupy legnickiej, który udzieli szczegółowych informacji. Każda pielgrzymka to przede wszystkim rekolekcje, które w tym roku możemy przeżyć na sposób duchowy. Dlatego zapraszamy do tworzenia Grupy Duchowego Uczestnictwa, która będzie towarzyszyć swoją modlitwą idącym pielgrzymom. Każdego dnia od 29 lipca do 7 sierpnia będziemy spotykali się w Katedrze na wspólnej modlitwie, rozpoczynając od Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy do zapisywania się do tej modlitewnej wspólnoty. W zakrystii można również nabyć książeczkę pielgrzyma oraz pamiątkowy znaczek w cenie 15 zł. Do 28 lipca można również przekazać pielgrzymom intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki. Zapisane na kartkach intencje wkładamy do specjalnie przygotowanych kopert, które znajdują się przy ołtarzu Św. Antoniego i wrzucamy do skrzynki lub przynosimy do zakrystii.

***

Wczoraj o godz. 8.55 tuż przed rozpoczęciem Mszy Św. o godz. 9.00 dwóch sprawców ukradło koronę z figury Św. Michała Archanioła. Całą sytuację zarejestrowały kamery w katedrze oraz monitoring miejski. Zapis z kamer został przekazany policji, która poszukuje sprawców. Niech to wydarzenie będzie dla nas kolejną lekcją jeszcze uważniejszego obserwowania osób, które nie przychodzą do Katedry aby się modlić, ale szukają okazji aby coś zniszczyć czy ukraść!

udostępnij

Warto również zobaczyć