Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Wszystkim, którzy wybierają się na urlopy, życzymy miłego odpoczynku, przypominając o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Pozdrawiamy serdecznie Gości nawiedzających naszą Katedrę.

****

Dziękujemy Wszystkim, którzy materialnie wspierają naszą Katedrę. Szczególnie za ofiary składane w II niedzielę miesiąca, które przeznaczamy w całości na dokończenie renowacji schodów i drzwi wejściowych do katedry.

****

Zapraszamy we wtorek 13 lipca o godz. 18.30 na Mszę Św. w intencjach zbiorowych za przyczyną Matki Bożej oraz na nabożeństwo Fatimskie. 

****

W lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej jutrzni i nieszporów, a kancelaria parafialna jest czynna dwa razy w tygodniu we wtorki od 15.30 do 17.00 i w soboty od 11.00 do 12.00. Nie sprawujemy także Mszy św. o 20.00 i Mszy św. trydenckiej.

****

Zachęcamy do ofiarowania swoim bliskim żyjącym i zmarłym Ofiary Mszy Św. Są wolne intencje mszalne na miesiąc lipiec i sierpień. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

****

Od 29 lipca do 7 sierpnia zaplanowana jest XXIX Pielgrzymka Piesza   z Legnicy na Jasną Górę, choć sytuacja epidemiczna znacznie się poprawiła to jednak w tym roku organizatorzy zdecydowali się aby pielgrzymka odbyła się w formie sztafety. Każdego dnia na pielgrzymi szlak wyruszą nowi pielgrzymi z innej grupy. Aby wziąć udział w takim jednym dniu pielgrzymowania należy zgłosić się do ks. Tomasza Pązika w parafii Matki Bożej Królowej Polski – przewodnika grupy legnickiej, który udzieli szczegółowych informacji. Każda pielgrzymka to przede wszystkim rekolekcje, które w tym roku możemy przeżyć na sposób duchowy. Dlatego zapraszamy do tworzenia Grupy Duchowego Uczestnictwa, która będzie towarzyszyć swoją modlitwą idącym pielgrzymom. 

Każdego dnia od 29 lipca do 6 sierpnia będziemy spotykali się w Katedrze na wspólnej modlitwie, rozpoczynając od Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy do zapisywania się do tej modlitewnej wspólnoty. W zakrystii można również nabyć „zeszyt pielgrzyma” w cenie 15 zł. Do 28 lipca można również przekazać pielgrzymom intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki a potem złożone   u tronu Jasnogórskiej Pani. Zapisane na kartkach intencje wkładamy do specjalnie przygotowanych kopert, które znajdują się przy ołtarzu Św. Antoniego i wrzucamy do skrzynki lub przynosimy do zakrystii.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć