Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości przebywających w Legnicy na wakacjach i nawiedzających naszą Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wakacyjnym czasie dają świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św.

****

W poniedziałek (11.07.) obchodzimy święto św. Benedykta, Patrona Europy.

****

We środę, z racji 13 dnia miesiąca, Msza św. wieczorna ofiarowana jest w intencjach zbiorowych poleconych przez wiernych /można je zgłaszać w zakrystii/, a zaraz po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo apelu fatimskiego. Już dzisiaj informujemy, że w sierpniu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa fatimskiego, ze względu na planowany w tym czasie koncert.

****

W sobotę (16.07.) wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, czyli Matkę Bożą Szkaplerzną. Na Mszę św. o 9.00 zapraszamy zwłaszcza tych, którzy noszą szkaplerz oraz wszystkich, którzy chcą poznać tajemnicę szkaplerza i pragną go przyjąć.

****

Zbliża się czas XXX Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszy z Katedry 30 lipca. Zachęcamy do udziału.Wszystkim, którzy nie mogą wędrować, jak co roku proponujemy udział w pielgrzymce na sposób duchowy. Zapisy do Grupy Duchowego Uczestnictwa przyjmujemy w zakrystii. Tam też można nabyć zeszyt Pielgrzyma oraz znaczek. Bliższych informacji na ten temat udziela ks. Mateusz, który w tym roku będzie się opiekował grupą duchowego uczestnictwa.

Przypominamy, że do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi będą omadlać podczas wędrówki oraz na Jasnej Górze. 

****

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, tzw. inwestycyjnej oraz wszystkim ofiarodawcom na nowy ołtarz kamienny, który będzie postawiony w Katedrze.

udostępnij

Warto również zobaczyć