Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 15. Niedzielę zwykłą
  • Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości przebywających na wakacjach  i nawiedzających Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wakacyjnym czasie dają świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św. 
  • W czasie wakacyjnym Msze św. w Katedrze sprawujemy bez zmian, jedynie nie ma niedzielnej jutrzni i nieszporów oraz Mszy św. akademickiej o 20.00. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki od 16.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do 11.00. Zgodnie z wcześniejszą informacją dzisiaj nie będzie Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckiej.
  • We wtorek (16.07.) obchodzimy w liturgii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza tych, którzy noszą szkaplerz.
  • W piątek przypada 19 dzień miesiąca, zatem Mszę św. wieczorną poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa.
  • Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy, która znajduje się pod wieża gotycką (wejście w przedsionku Katedry). Adoracja odbywa się codziennie po Mszy św porannej do godz. 18.00.
  • Zbliża się czas XXVII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (od 29 lipca do 7 sierpnia br.) Tych, którzy mogą wędrować zapraszamy do udziału. Wszystkich innych zapraszamy do grupy duchowego uczestnictwa. Zapisy przyjmuje Mateusz w zakrystii.
    Przypominamy o możliwości przekazania pielgrzymom intencji w ramach poczty pielgrzymkowej. Intencje zapisane na kartkach można składać w przygotowanych kopertach, do skrzynki, która znajdują się przy ołtarzu św. Antoniego. Tam też można złożyć do skarbony ofiarę na cele pielgrzymkowe m.in. na zakup wody i środków opatrunkowych dla pielgrzymów. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.
  • Osoby zainteresowane otrzymywaniem w parafii pomocy żywnościowej w ramach programu POPŻ na rok 2019/2020, powinny uprzednio otrzymać skierowanie z MOPS-u i z nim zgłosić się w kiosku parafialnym. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 sierpnia, w czwartki i piątki od 11.00 do 12.00 i w niedziele od 10.00 do 13.00.
  • Serdecznie dziękujemy tym, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, tzw. inwestycyjnej.
udostępnij

Warto również zobaczyć