Ogłoszenia na 16. Niedzielę zwykłą

Wszystkim, którzy wybierają się na urlopy, życzymy miłego odpoczynku, przypominając o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Pozdrawiamy serdecznie Gości nawiedzających naszą Katedrę.

***

Chcemy poinformować Parafian, że skradziona korona z figury Św. Michała Archanioła została odzyskana przez Policję a sprawcy zostali ujęci. Toczy się postępowanie w sprawie, dlatego korona nie została nam jeszcze przekazana. Wyrażamy wdzięczność legnickiej Policji za tak sprawną interwencję. Z okazji zbliżającego się świata przekazujemy wszystkim pracownikom Policji najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie. 

***

Wraz z Bractwem zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00 na nabożeństwo do św. Józefa. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna o godz. 18.30.

***

W środę zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo do św. Rity połączone z błogosławieniem róż, a po nabożeństwie, o godz. 18.30 Msza św. w intencjach zbiorowych, które można przynosić do zakrystii przed rozpoczęciem nabożeństwa. 

***

Dziękujemy Wszystkim, którzy materialnie wspierają naszą Katedrę.   W zakrystii lub w kiosku parafialnym można nabyć przewodnik po naszej katedrze w cenie 20 zł. z przeznaczenim na renowacje zabytków katedry. 

***

W sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Z tej okazji zapraszamy do modlitwy za wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi i za użytkowników dróg. Po Mszy Św. o godz. 18.30 pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy /samochody, motocykle, rowery, / które będzie można zaparkować na placu przed Katedrą.

***

Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w jednym dniu pielgrzymowania. Informacje na ten temat przekazuje Ks. Tomasz Pązik – Przewodnik Grupy Legnickiej. Ponawiamy również zaproszenie do tworzenia Grupy Duchowego Uczestnictwa, która będzie towarzyszyć swoją modlitwą idącym pielgrzymom. Każdego dnia od 29 lipca do 7 sierpnia będziemy spotykali się w Katedrze na wspólnej modlitwie, rozpoczynając od Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy do zapisywania się do tej modlitewnej wspólnoty. W zakrystii można również nabyć książeczkę pielgrzyma oraz pamiątkowy znaczek w cenie 15 zł. Do 28 lipca można również przekazać pielgrzymom intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki. Zapisane na kartkach intencje wkładamy do specjalnie przygotowanych kopert, które znajdują się przy ołtarzu Św. Antoniego i wrzucamy do skrzynki lub przynosimy do zakrystii. W imieniu organizatorów dziękujemy również za ofiary składane na cele organizacyjne Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. 

udostępnij

Warto również zobaczyć