Ogłoszenia na 16. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 16. Niedzielę zwykłą

Serdecznie witamy w Katedrze Gości przebywających urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy tylko o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

****

We wtorek przypada 19 dzień miesiąca zatem wraz z Bractwem św. Józefa zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00, natomiast w piątek w 22 dzień miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.

****

W piątek (22.07.) obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej, Patronki Europy.

****

W najbliższą, IV sobotę miesiąca jak zwykle o 9.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei i na Mszę św. przed cudownym Obrazem z Nadwórnej. Intencje modlitewne, które przedstawimy Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej, przyjmujemy w zakrystii przed nabożeństwem.

****

W związku z rozpoczynającą się 30 lipca XXX Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę wszystkich, którzy nie będą mogli wędrować zapraszamy na codzienne wieczorne spotkania, które podczas trwania pielgrzymki odbywać się będą w Katedrze, w ramach grupy duchowego uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Przewodnikiem duchowym tej grupy będzie Mateusz.

Przypominamy także, że do skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi będą omadlać podczas wędrówki oraz na Jasnej Górze.

****

Dziękujemy za ofiary pieniężne przeznaczone na budowę nowego ołtarza w Katedrze.

udostępnij

Warto również zobaczyć