Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości przebywających na wakacjach i nawiedzających naszą Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wakacyjnym czasie dają świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św.

***

We wtorek o 18.30 zapraszamy na Eucharystię za wstawiennictwem Św. Michała Archanioła. Po Mszy Św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. 

***

W środę 29 lipca o godz. 7.00 odbędzie się w naszej Katedrze nabożeństwo rozpoczynające XXVIII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Po udzielonym błogosławieństwie, pątnicy wyruszają na pielgrzymkowy szlak. Od środy zapraszamy do udziału w spotkaniach grupy duchowego uczestnictwa, która swoją modlitwą będzie wspierać pielgrzymów. W zakrystii można jeszcze nabyć książeczkę pielgrzyma i pamiątkowy znaczek w cenie 15 zł. Spotkania odbywać się będą po Mszy św. wieczornej. 

***

Do środy można jeszcze przekazać pielgrzymom intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i potem złożone przed Obrazem Jasnogórskim. Zapisane na kartkach intencje wkładamy do specjalnie przygotowanych kopert, które znajdują się przy ołtarzu Św. Antoniego   i wrzucamy do specjalnie przygotowanej skrzynki. Również można tam złożyć ofiarę na pokrycie kosztów organizacyjnych pieszej pielgrzymki. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła!

***

W piątek przypada ostatni dzień lipca. Wieczorną Mszę św. ofiarujemy za zmarłych Parafian w minionym miesiącu oraz za poleconych przez wiernych. 

***

W sobotę – 1 sierpnia – zapraszamy o 9.00 na nabożeństwo i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z fatimskim przesłaniem.

***

W sobotę 1 sierpnia parafia Św. Jana organizacje nocną pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jadwigi Śl. w Legnickim Polu. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 w Kościele Św. Jana. Intencją pielgrzymki jest modlitwa wynagradzają za grzechy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych. Więcej informacji na plakacie informacyjnym. 

***

W zakrystii lub w kiosku parafialnym można nabyć przewodnik po naszej katedrze w cenie 20 zł. z przeznaczenim na renowacje zabytków katedry. 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć