Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą

W związku z tradycyjnym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżujących zapraszamy dzisiaj kierowców na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie się obrzęd błogosławienia pojazdów mechanicznych.

****

Jutro (26 lipca) wspominamy w liturgii św. Joachima i Annę, rodziców Najśw. Maryi Panny, czyli Dziadków Pana Jezusa. Z tej okazji Ojciec św. Franciszek ustanowił Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony Kościele w każdą ostatnią niedzielę lipca. Ojciec Święty wydał z tej okazji specjalne Orędzie, które można znaleźć na stronie internetowej Diecezji Legnickiej oraz jest umieszczone w gablocie. W związku z tym zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji seniorów, a wnukom przypominamy o odwiedzinach swoich dziadków, szczególnie w tym dniu. Uwrażliwiamy także wszystkich i zachęcamy do zainteresowania się osobami starszymi, zwłaszcza samotnymi, mieszkającymi w sąsiedztwie.

****

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo anielskie.

****

W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza z Betanii, przyjaciół Pana Jezusa. Jest to dobra okazja by wyrazić serdeczną wdzięczność tym z Państwa, którzy podejmują trud opieki nad naszym kościołem parafialnym oraz bezinteresownie troszczą się o czystość i porządek świątyni, w ramach działalności grupy nazwanej „Betanią”. Serdecznie zachęcamy także innych do pomocy, w trosce o naszą Katedrę. Każda para rąk i ofiarne serce będą przyjęte z wielką wdzięcznością. Wspólnotę „Betania” zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.30.

****

Także w czwartek o 10.30 w Katedrze ks. Biskup Legnicki będzie sprawował Mszę św. z udziałem policjantów z okazji Dnia Policji. Wszystkim Policjantom legnickim składamy życzenia i podziękowania za opiekę.

****

Informacje dotyczące Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę:

– XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę rozpocznie się w najbliższy czwartek – 29 lipca, obrzędem błogosławieństwa pielgrzymów, którego dokona w Katedrze Ksiądz Biskup Legnicki
o godz. 7.00. Po błogosławieństwie pielgrzymi wyruszą na trasę.

– Równocześnie w tym samym dniu rozpocznie się duchowe uczestnictwo. Wszystkich, którzy chcą towarzyszyć pielgrzymom
poprzez modlitwę i czuwanie zapraszamy do Katedry codziennie od czwartku na Mszę św. o godz. 18.30, po której odbędzie się pielgrzymkowe czuwanie. Pomocnym będzie zeszyt pielgrzyma, który można nabywać w zakrystii w cenie 15 zł.

– Ponadto w tym roku będzie również możliwość pielgrzymowania do tzw. „Kościołów stacyjnych” gdzie będą spotykali się pielgrzymi po powrocie ze swojego etapu na trasie. Lista tych miejsc z zaproszeniem do wspólnej modlitwy znajduje się na plakatach informacyjnych.

– Każdy z nas nosi w sercu różne sprawy i problemy, które przedstawia Bogu w osobistych modlitwach. Jednak modlitwa wielu osób za nas czy w naszych intencjach jest o wiele mocniejsza. Dlatego zachęcamy, aby przekazać te wszelkie sprawy pielgrzymom, którzy z modlitwą zaniosą nasze intencje na Jasną Górę przed oblicze Matki Bożej. Intencje w specjalnie przygotowanych kopertach można składać do skrzynki pocztowej przy ołtarzu Św. Antoniego. 

****

Jak widać zakończyła się renowacja portalu południowego Katedry oraz schodów. W piątek odbył się odbiór konserwatorski. Inwestycja kosztowała 170 000 zł. Serdecznie dziękujemy donatorom oraz wszystkim którzy wspierali te prace swoją ofiarą. Obecnie czynimy starania o zezwolenie Pana Konserwatora na wykonanie nowych poręczy, umożliwiających bezpieczne korzystanie ze schodów. Jest to odpowiedź na liczne petycje wiernych w tej sprawie. Zaraz po otrzymaniu zezwolenia rozpoczniemy wykonanie i montaż poręczy.

****

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski z ubiegłej niedzieli, przy wyjściu z kościoła (w kiosku) można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym podczas tegorocznych burz i nawałnic.

****

Zachęcamy do ofiarowania swoim bliskim żyjącym i zmarłym Ofiary Mszy Św. Są wolne intencje mszalne na miesiąc sierpień. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

udostępnij