Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą

Witając serdecznie wszystkich Gości, nawiedzających Legnicką Katedrę w ramach wakacyjnych podróży, a także wszystkim parafianom udającym się na urlopy, życzymy miłego odpoczynku, przypominając równocześnie o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

****

W tym tygodniu obchodzimy następujące liturgiczne wspomnienia świętych:

W poniedziałek (25.07) – przypada święto św. Jakuba Apostoła; w tym dniu tradycyjnie wspominamy także św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w najbliższą niedzielę (31 lipca) podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić za kierowców i podróżujących, a po Eucharystii na placu przed katedrą pobłogosławimy pojazdy mechaniczne.

We wtorek (26.07.) wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny świętych Joachima i Annę; pamiętajmy w tym dniu szczególnie o wszystkich Babciach i Dziadkach.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na nabożeństwo anielskie, połączone z modlitwą wstawienniczą o uwolnienie za pośrednictwem św. Michała Archanioła

W czwartek (28.07.) kalendarz liturgiczny dozwala wspomnienie św. Szabela Makhlufa, słynnego mnicha maronickiego z Iranu, słynącego cudami. Katedra otrzymała Jego relikwie. W związku z tym w czwartek podczas Mszy św. wieczornej odbędzie się wprowadzenie relikwii św. Szabela do katedry. Do tego wydarzenia przygotujemy się przez trzydniową modlitwę czyli w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

W piątek (29.07.) wspominamy Święte Rodzeństwo z Betanii Martę, Marię i Łazarza. Jest to okazja, aby ponownie wyrazić wdzięczność wspólnocie Betania, która bezinteresownie troszczy się o porządek w Katedrze. Członków wspólnoty Betania zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną. Natomiast w czwartek o 20.00 zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego.

****

Dziękujemy za ofiary pieniężne przeznaczone na budowę nowego ołtarza mszalnego w Katedrze.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ:

Pielgrzymka wyrusza w sobotę 30 lipca, po nabożeństwie w Katedrze o g. 6.30

****

W przeddzień pielgrzymki, czyli w piątek na placu przy Katedrze odbędzie się wieczór pielgrzymkowy połączony z zabawą i śpiewem, który rozpocznie się o 19.00. Podczas trwania wieczoru pielgrzymkowego będzie także możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

****

Serdecznie prosimy Parafianki o upieczenie ciasta dla uczestników wieczoru. Ciasto można przynieść na plebanię w czwartek albo piątek do 17.00.

****

Wieczór pielgrzymkowy zakończy się nabożeństwem pielgrzymkowym w Katedrze o 20.30.

****

Tych, którzy nie będą mogli wędrować ponownie bardzo serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Podczas trwania pielgrzymki grupa duchowego uczestnictwa będzie się spotykała w Katedrze codziennie od soboty o 20.15. Spotkania pielgrzymkowe to modlitwa, rozważanie słowa Bożego, śpiew i towarzyszenie pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. Przewodnikiem tej grupy będzie ks. Mateusz, który przyjmuje zapisy w zakrystii po Mszy św.

udostępnij

Warto również zobaczyć