Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 17. Niedzielę zwykłą
  • Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości przebywających na wakacjach i nawiedzających naszą Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wakacyjnym czasie dają świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św.
  • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 13.00 pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, które obchodziliśmy w czwartek. Samochody prosimy zaparkować na placu przed Katedrą. 
  • Jutro 29 lipca o godz. 6.00 odbędzie się w naszej Katedrze nabożeństwo rozpoczynające XXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Po udzielonym błogosławieństwie, pątnicy wyruszają na pielgrzymkowy szlak. Od jutra zapraszamy do udziału     w spotkaniach grupy duchowego uczestnictwa, która swoją modlitwą będzie wspierać pielgrzymów. W zakrystii można jeszcze nabyć książeczkę pielgrzyma i pamiątkowy znaczek w cenie 15 zł. Spotkania odbywać się będą po Mszy św. wieczornej. 
  • Do jutra można jeszcze przekazać pielgrzymom intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i potem złożone przed Obrazem Jasnogórskim. Zapisane na kartkach intencje wkładamy do specjalnie przygotowanych kopert, które znajdują się przy ołtarzu Św. Antoniego   i wrzucamy do specjalnie przygotowanej skrzynki. Również można tam złożyć ofiarę na pokrycie kosztów organizacyjnych pieszej pielgrzymki. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła!
  • We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Anielskie ze szczególną modlitwą do Św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się za pielgrzymów idących na Jasną Górę.
  • Również we wtorek przypada ostatni dzień lipca. Wieczorną Mszę św. ofiarujemy za zmarłych Parafian w minionym miesiącu oraz za poleconych przez wiernych.
  • W piątek (2 sierpnia) przypada jeden z trzech dni w roku, gdy można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół parafialny. Dodatkowo trzeba spełnić tradycyjne warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy zgodnie z intencją Ojca Św. Odpust ten jest związany ze wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej i kaplicą Porcjunkuli w Asyżu, gdzie powstał Zakon Franciszkański.
  • W najbliższy pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.30 do 18.30.
  • W sobotę – I miesiąca – zapraszamy jak zwykle o 9.00 na nabożeństwo i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z fatimskim przesłaniem.
udostępnij