Ogłoszenia na 18. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 18. Niedzielę zwykłą

Serdecznie witamy w Katedrze Gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy tylko o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim urlopowiczom życzymy zdrowego odpoczynku.

***

Trwa XXVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. W tym szczególnym czasie wspierajmy pielgrzymów serdeczną modlitwą. Grupa duchowego uczestnictwa spotyka się na wspólnej modlitwie codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

***

Dzisiaj można skorzystać z tzw. odpustu Porcjunkuli, związanego z kolebką Franciszkanów w Asyżu. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła parafialnego, przyjęcie Komunii św. i ewentualna spowiedź oraz modlitwa zgodna z intencją Ojca Św.

***

W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek (4.VIII) wspomnienie św. Jana Mari Vianneya, patrona kapłanów; serdecznie prosimy o modlitwę za nas w tym dniu.

– w czwartek (6. VIII) święto Przemienienia Pańskiego
i równocześnie I czwartek miesiąca, w którym dziękujemy za dar Eucharystii

***

W najbliższy I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30

 

***

Renowacja ambony powoli dobiega końca. Prace restauratorskie przebiegają sprawnie i już wkrótce będziemy modli oglądać ich efekt. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na ten cel, zwłaszcza w II niedzielę miesiąca

***

Zachęcamy do nabycia pierwszego przewodnika po Katedrze Legnickiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na renowację zabytków Katedry.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć