Ogłoszenia na 18. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 18. Niedzielę zwykłą

Trwa XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w codziennej modlitwie. Grupa duchowego uczestnictwa gromadzi się każdego dnia na Mszy św. o godz. 18.30 a następnie na czuwaniu pielgrzymkowym przed Obrazem Matki Bożej Strażniczki Naszej nadziei. Zapraszamy.

****

W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 23.00 zapraszamy na czuwanie w ramach „Godziny Świętej”. W miarę możliwości zapraszamy zwłaszcza tych, którzy zgłosili swój udział w Arcybractwie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa.

****

W tym tygodniu przypada także I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W najbliższą I sobotę miesiąca zapraszamy jak zwykle o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

W środę wspominamy w liturgii św. Proboszcza z Ars – Jana Marię Vianneya. My, księża prosimy o modlitwę w naszej intencji zwłaszcza w tym dniu.

****

W piątek (6.08.) przypada święto Przemienienia Pańskiego.

****

W poniedziałek (2.08.) można jak co roku uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” (miejsce w Asyżu związanie z początkiem zakonu franciszkańskiego) poprzez nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i wyznania wiary. Pozostałe warunki zyskania odpustu jak zwykle.

****

Maryjna Wspólnota Modlitewna przy parafii św. Jana Chrzciciela zaprasza w sobotę 7 sierpnia br. na kolejną nocną pieszą pielgrzymkę do Legnickiego Pola, która rozpocznie się Mszą św. o 21.00 w kościele OO. Franciszkanów.

 

udostępnij