Ogłoszenia na 18. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 18. Niedzielę zwykłą

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. o 13.00 odbędzie się modlitwa za kierowców i podróżnych oraz błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Pojazdy prosimy wyjątkowo zaparkować na placu przy Katedrze.

****

W sobotę rozpoczęła się Jubileuszowa Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów modlitwą. Wszystkich, którzy nie mogą wędrować, a chcieliby uczestniczyć w pielgrzymce zapraszamy na codzienne Apele Maryjne w ramach grupy duchowego uczestnictwa. Te spotkania modlitewne odbywają się w Katedrze o 20.15.

****

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, który w tym roku zbiega się ze wspomnieniem św. Jana Marii Vianneya, patrona księży. Dziękując Chrystusowi za dar Eucharystii pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy Ją sprawują.

****

W czwartek o 23.00 wraz z Arcybractwem Straży Honorowej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa w ramach Godziny Świętej, podczas której towarzyszymy Zbawicielowi podczas Jego modlitwy w Ogrójcu.

****

W najbliższy I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

W sobotę obchodzimy także święto Przemienienia Pańskiego.

****

We wtorek (2.08.) tradycyjnie można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z kaplicą św. Franciszka w Asyżu. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej oraz nawiedzenie dowolnego kościoła i pobożne odmówienie Ojcze nasz i wyznania wiary.

****

Wspólnota Maryjna przy parafii OO. Franciszkanów zaprasza w sobotę na kolejną nocną pielgrzymkę do Legnickiego Pola. Początek w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 21.00.

****

Chrześcijański Klub Filmowy ICHTYS zaprasza na kolejny seans filmowy w sobotę o godz. 16.00. Tym razem będzie to wyjątkowy film pt. „Żywy”, z zapisem prawdziwych historii osób, które spotkały „twarzą w twarz” żywego i prawdziwego Chrystusa obecnego w Eucharystii. Film warty obejrzenia. Serdecznie polecamy.

udostępnij

Warto również zobaczyć