Ogłoszenia na 19. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 19. Niedzielę zwykłą

W najbliższą sobotę (15 sierpnia) obchodzimy największe święto maryjne UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to jeden z tych dni poza niedzielą, w które wierni są zobowiązani do udziału w Eucharystii. Zatem na Msze św. zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę, tj. o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia tegorocznych ziół i owoców.

***

Dzień 15 sierpnia upamiętnia Bitwę Warszawską w 1920, stoczoną w czasie wojny polsko – bolszewickiej i obchodzony jest także jako święto Wojska Polskiego. Z tej okazji Msza św. za Ojczyznę i Wojsko Polskie będzie sprawowana w Katedrze o godz. 10.00.

***

Uroczystość Wniebowzięcia to także dzień wielkiego odpustu w naszym diecezjalnym Sanktuarium w Krzeszowie. Suma odpustowa
w Bazylice Krzeszowskiej sprawowana będzie o godz. 12.00. pod przewodnictwem Biskupa Wolfganga Ipolta z Diecezji Görlitz.

***

W czwartek 13 dzień miesiąca. Tradycyjnie o 18.30 zapraszamy na Mszę św., a po niej na nabożeństwo apelu fatimskiego. Intencje modlitewne na ten dzień przyjmujemy w zakrystii.

***

W poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika oraz odpust w kaplicy ku Jego czci, znajdującej się na Śnieżce. Natomiast w piątek wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Kolbe, męczennika Oświęcimia.

***

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca, inwestycyjnej. Dzięki Państwa ofiarom zdołaliśmy ukończyć drugi etap renowacji naszej katedralnej ambony. Pozostaje jedynie wymiana skórzanego obicia parapetu i renowacja schodów. Bóg zapłać.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć