Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które w Katedrze sprawujemy od poniedziałku do piątku o 6.30 dla dorosłych i młodzieży, natomiast dla dzieci o 17.00. W soboty na roraty zapraszamy o 9.00. Podczas porannych rorat, którym towarzyszy temat „Podróż do Emaus”, pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii. Nagrania homilii są dostępne na Spotify >>posłuchaj<<

****

W okresie Adwentu Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku sprawujemy o 17.00., a w soboty i niedziele bez zmian.

****

W niedziele zapraszamy o 7.00 na jutrznię, a wieczorem o 18.00 na nieszpory.

****

We wtorek (8.XII.) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Msze święte zapraszamy tak jak w dzień powszedni, czyli o 6.30, 12.00 i 17.00. Podczas południowej Eucharystii w tym dniu Ksiądz Biskup udzieli święceń diakonatu jednemu alumnowi naszego Seminarium, ponadto odbędą się także obłóczyny alumnów roku III.

****

W tym tygodniu poza 8 grudnia w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę jeszcze dwukrotnie: w czwartek (10.XII.) NMP Loretańską, a w sobotę NMP z Guadalupe.

****

Od jutra, pod patronatem Episkopatu Polski, rozpoczyna się ogólnopolska nowenna do św. Andrzeja Boboli, który jest czczony także jako orędownik w czasie zagrożenia epidemicznego. Głównym miejscem modlitwy będzie Narodowe Sanktuarium św. Andrzeja w Warszawie, gdzie znajduje Jego grób. Pragniemy się włączyć w tę modlitwę za Ojczyznę, zwłaszcza że w naszej Katedrze przechowujemy cząstkę relikwii tego Patrona Polski. Modlitwę nowennową będziemy odmawiali codziennie od jutra podczas Mszy św. o 12.00.

****

W sobotę odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.00

****

W najbliższą niedzielę, o godz. 16.00, sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim

****

Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy na utrzymanie Katedry w tym trudnym finansowo czasie. Ponadto tacę z rorat przeznaczamy na dekoracje świąteczne. Dziękujemy za pomoc.

****

Rozpoczęliśmy ogrzewanie Katedry, prosimy więc, aby pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych.

****

Czas Adwentu jest szczególną okazją do świadczenia pomocy miłosierdzia wszystkim potrzebującym.

– Jak co roku do kupienia są świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin ubogich.

– Nasza parafia przygotowuje się do pomocy przedświątecznej ubogim rodzinom. W związku z tym, w zakrystii lub kiosku przykościelnym można składać trwałe produkty żywnościowe na ten cel.

– Dzisiaj w całej Polsce odbywa się coroczna zbiórka pieniężna na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można składać przy wyjściu z kościoła w kiosku.

– Duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii można wspomóc kupując ozdoby choinkowe i sianko na stół wigilijny, które oferują ministranci.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć