Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwnetu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwnetu

Zgodnie z ostatnimi informacjami tegoroczne niedziele adwentu w naszej parafii przeżywamy rekolekcyjnie pod hasłem: „Bóg mój, Kościół mój”. Prosimy także, aby w miarę możliwości w niedzielnych Mszach św. uczestniczyć rodzinnie, ponieważ taki jest też zamysł duszpasterski, by uświadomić sobie na nowo, że rodzina to Kościół domowy. Osoby samotne przygarniamy w sposób szczególny do naszej rodziny parafialnej. Pragniemy w ten sposób ukazać parafię jako rodzinę Kościoła.

W dzisiejszą niedzielę zachęcamy, aby w sposób szczególny zauważyć dziecko w rodzinie, dla którego jest ona naturalnym środowiskiem rozwoju i kształtowania wiary. Przed zakończeniem Mszy św. będziemy dzisiaj błogosławić dzieci – jest to ADWENTOWY DZIEŃ DZIECKA.

Za tydzień (12.XII.) pragniemy w towarzyszyć ojcom rodzin, a przed zakończeniem Mszy św. będziemy błogosławić ojców – będzie to ADWENTOWY DZIEŃ OJCA.

Ostatnia niedziela Adwentu (19.XII.) będzie poświęcona matkom rodzin i także przed zakończeniem Mszy św. będziemy błogosławić matki – będzie to ADWENTOWY DZIEŃ MATKI.

****

Uzupełnieniem tych wyjątkowych rekolekcji są Roraty dla młodych i dorosłych o 6.30, natomiast dla dzieci o 17.00. Ci którzy nie mogą uczestniczyć w roratach, mogą korzystać z transmisji internetowej oraz odsłuchać roratnich homilii umieszczonych na naszej stronie internetowej >>posłuchaj<<.

****

Ze spowiedzi przedświątecznej prosimy korzystać w dni powszednie przed Mszą św., natomiast w najbliższe dwie niedziele, będzie nam pomagał w sprawowaniu sakramentu pokuty dodatkowy spowiednik. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi. Przy okazji przypominamy wszystkim o obowiązku zakładania maseczek podczas spowiedzi i podczas pobytu w kościele oraz o dezynfekcji rąk.

****

Przypominamy także, że w związku z Roratami wieczorne Msze św. od poniedziałku do piątku włącznie w czasie Adwentu sprawujemy o 17.00; w soboty i niedziele bez zmian, czyli o 18.30.

****

W czwartek w ramach naszych „rodzinnych rekolekcji adwentowych” zapraszamy rodziny oraz osoby samotne oraz wszystkich chętnych na comiesięczna adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym. W tym miesiącu wyjątkowo o godz. 18.15.

****

Powtarzamy także ogłoszenie sprzed tygodnia o przyszłorocznej wizycie duszpasterskiej. Rozumiejąc niepokój, może nawet lęk przed chorobą, a także w trosce o zdrowie i życie, a równocześnie szanując wolność decyzji każdego człowieka, postanowiliśmy w tym roku, że wizyta duszpasterska odbędzie się według następującego porządku. Odwiedzimy z „kolędą” tylko te rodziny, tych mieszkańców naszej parafii, którzy zaproszą księdza, poprzez przygotowane zaproszenia. Takie zaproszenia można odebrać osobiście w kancelarii lub w zakrystii. Jest tam miejsce na wpisanie nazwiska, adresu i numeru telefonu dla ułatwienia bezpośredniego kontaktu. Po wypełnieniu zaproszenia składamy je także koniecznie osobiście u któregoś z księży w kancelarii lub w zakrystii (przepisy rodo). Zaproszenia będą przyjmowane od dzisiaj do 23 grudnia włącznie.

Kolędę na zaproszenia rozpoczniemy po Nowym Roku, przedstawiając jej plan każdego tygodnia. Pragniemy także poinformować, że wszyscy księża są w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Ci jednak, którzy z różnych powodu trwającej pandemii nie zdecydują się na przyjęcie księdza w domu, będą mogli, w ramach „kolędy” spotkać się z duszpasterzami podczas tzw. Mszy świętych „kolędowych”, o czym dokładniej poinformujemy, gdy rozpocznie się czas wizyt duszpasterskich.

****

W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Msze św. zapraszamy o 6.30, 12.00 i wieczorem o 17.00. W tym dniu o godz. 12.00 rozpoczyna się „godzina łaski dla świata” według objawień z 1947, jakich doznała pielęgniarka Pierina Gilli we Włoszech. Istotą tej godziny i uzyskania łask dla duszy i ciała jest czuwanie i modlitwa od południa do 13.00

Podczas Mszy św. o godz. 12.00 w tym dniu Biskup Legnicki nałoży dwom alumnom naszego Seminarium strój duchowny.

****

W najbliższy wtorek zapraszamy członków Arcybractwa Straży Honorowej na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w domu parafialnym wyjątkowo o 17.30.

****

Osoby dorosłe zapraszamy na katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkanie w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca i jest przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 14 grudnia o godz. 20.00 w domu parafialnym.

****

W najbliższy czwartek w domu parafialnym o 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie duszpasterstwa akademickiego z cyklu „Życie”, które poprowadzi p. Aneta Rams, terapeutka NEST, zajmująca się pomocą ludziom doświadczającym trudnych i traumatycznych przeżyć.

****

Kandydatów do bierzmowania (z klas VIII) zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w Katedrze.

****

Do nabycia są świece na stół wigilijny, z których dochód Caritas przeznacza jak co roku na pomoc dzieciom z rodzin niezamożnych. Dziękujemy za wsparcie.

 

udostępnij