Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Narodzenie Pańskim

Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Narodzenie Pańskim

W najbliższą środę (6.01.) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (dawnej święto Trzech Króli). Jest to dzień zobowiązujący wiernych do uczestnictwa w Eucharystii. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę: 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy. Dodatkowo o 7.00 zapraszamy na jutrznię, a o godz. 18.00 na nieszpory.

****

Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która w liturgii kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna I część okresu tzw. „zwykłego”.

****

Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na wieczorną modlitwę Kościoła – nieszpory. W każdą niedzielę i uroczystości o godz. 7.00 sprawujemy także modlitwę poranną – jutrznię.

****

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, zatem o godz. 23.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej.

Korzystając z okazji zachęcamy serdecznie do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej. Przypominamy, że adoracja trwa tam od Mszy św. porannej do 18.00. Zechciejmy znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem realnie obecnym w Eucharystii i przyjąć łaski, jakich Pan Jezus pragnie nam udzielać podczas takiej modlitwy.

Wielu ludzi przychodzi do Katedry na modlitwę w ciągu dnia. Zatrzymują się w różnych miejscach katedry na modlitwę, co jest bardzo piękne, jednak warto pamiętać, że w kaplicy adoracyjnej (pod wieżą gotycką) jest wystawiony Najświętszy Sakrament i wtedy to jest najważniejsze miejsce w Katedrze i najlepsze do modlitwy.

****

W najbliższą niedzielę (II miesiąca) o godz. 16.00 sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim.

****

Informacje na temat błogosławienia rodzin w „okresie kolędowym” zostaną podane w niedzielę 17 stycznia, w odniesieniu do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

****

Od dzisiaj, przez miesiąc styczeń, w naszej parafii odbywa praktykę duszpasterską diakon Jarosław Kojder. Diakona serdecznie witamy we wspólnocie i życzymy błogosławionego czasu w parafii katedralnej. Parafian prosimy o modlitwę w Jego intencji

 

udostępnij

Warto również zobaczyć