Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

W najbliższy czwartek (6.01.) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (dawniej Święto Trzech Króli), która zobowiązuje wiernych do uczestniczenia w Eucharystii.

Msze św. w tym dniu sprawujemy w Katedrze jak w niedziele: 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30 (nie będzie jedynie Mszy o 20.00). Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła.

****

Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która w liturgii kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna I część okresu tzw. „zwykłego”.

****

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O g. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach „Godziny Świętej”

****

W najbliższy I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

Arcybractwo Straży Honorowej zapraszamy na spotkanie formacyjne do domu parafialnego we wtorek o 19.30.

****

W najbliższym czasie, aż do odwołania, nie będzie w niedzielę ani jutrzni, ani nieszporów. Spowodowane to jest kolejną awarią rzutnika, która spowodowała, że planujemy zainstalować inny wyświetlacz tekstu, bardziej odporny na uszkodzenia i bardziej korzystny dla uczestników liturgii. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Panu, który złożył ofiarę na ten cel.

****

Trwająca pandemia spowodowała wiele niekorzystnych zmian także w duszpasterstwie. Ponieważ jesteśmy jeszcze w atmosferze rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przypomnieć, że niedzielna Eucharystia o godz. 11.30 nazywana jest „Mszą św. z udziałem rodzin” i chcielibyśmy zachować ten jej charakter. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (9.01.) po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na świąteczny koncert kolęd, w wykonaniu zaproszonego z Jawora zespołu wokalno – instrumentalnego. Zapraszamy oczywiście wszystkich Parafian, ale szczególnie będzie nam miło spotkać się z rodzinami i dziećmi. Serdecznie zapraszamy. Wybraliśmy tę godzinę, mając nadzieję, że będzie to dobry czas, aby z dziećmi przyjść na tę Mszę św. Ponadto koncert będzie formą podziękowania rodzinom, za tegoroczną wizytę duszpasterską, która się jutro rozpoczyna. UWAGA ! Ze względu na koncert, wyjątkowo w przyszłą niedzielę następna Msza św. będzie sprawowana nie o 13.00, ale pół godziny później, czyli o 13.30, zgodnie z zamówioną intencją. Serdecznie zapraszamy na mszę św. o 11.30 i koncert.

 

Informacje dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej

Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami, ze względu na trwającą pandemię, w tym roku zaproponowaliśmy tzw. „kolędę” w dwóch formach.

****

Pierwsza forma – tradycyjna:

Księża odwiedzą te rodziny, które przekazały wyraźne zaproszenie. Służyły temu karnety zaproszeniowe, które dotarły do nas w liczbie 188.

Odpowiadając na te zaproszenia księża w tym tygodniu odwiedzą rodziny według następującego planu:

Poniedziałek 3 stycznia 2022 (od godz. 15.30)

I Ksiądz – ul. Traugutta

II Ksiądz – ul. Chłapowskiego 

III Ksiądz – ul. Tatarska 

Sobota 8 stycznia 2022 (od godz. 11.00)

I Ksiądz – ul. Jaworzyńska cz. I

II Ksiądz – ul. Jaworzyńska cz. II

III Ksiądz – ul. Jaworzyńska cz. III oraz ul. Oświęcimska 

Rodziny oczekujące na wizytę w swoim domu będą powiadomione telefonicznie dzień wcześniej. Wizyta kolędowa odbywać się będzie z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Dlatego prosimy, aby na czas wizyty założyć maseczkę i zachować konieczny dystans. Prosimy wszystkich o zrozumienie tych szczególnych okoliczności. 

****

Druga forma – spotkanie duszpasterskie w kościele:

Rodziny, które nie zdecydowały się na przyjęcie księdza w domu, co jest dla nas zupełnie zrozumiałe, zapraszamy na spotkanie kolędowe do kościoła. Podobnie jak w ubiegłym roku, będziemy sprawowali Msze św. tzw. „kolędowe”, połączone z modlitwą za rodziny i indywidualnym błogosławieństwem rodziny. Podczas tych Mszy św. nie będziemy zbierać ofiar na tacę. Jeżeli jednak ktoś ma życzenie wesprzeć finansowo parafię może to uczynić wrzucając ofiarę do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

W tym tygodniu na Mszę św. „kolędową” zapraszamy w piątek 7 stycznia o godz. 18.30 rodziny mieszkające przy ulicach: Oświęcimskiej, Łukasińskiego, Wyspiańskiego, Św. Maksymiliana Kolbego, Wojska Polskiego, Wrocławskiej, Korfantego, Kossak, Szkolnej i Powstańców Śl.

 

udostępnij