Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

W liturgicznym okresie Bożego Narodzenia, szczególne miejsce zajmuje jutrzejsza Uroczystość Objawienia Pańskiego /dawniej Święto Trzech Króli/, która zobowiązuje wierzących do uczestniczenia we Mszy św. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, dlatego Msze św. w Katedrze odprawiamy tak, jak w niedziele /7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30/; ponadto o 7.00 zapraszamy na Jutrznię, a o 18.00 na nieszpory. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy.

+++

Mszę św. o 13.00 w dniu 6 stycznia, będzie sprawował Ks. Biskup Legnicki. Po jej zakończeniu sprzed Katedry wyruszy tradycyjny Orszak Trzech Króli, który swoją wędrówkę zakończy w kościele św. Jana Chrzciciela. Serdecznie zachęcamy do udziału, zwłaszcza rodziny z dziećmi.

+++

Jak zwykle w niedziele poza Mszą św. zapraszamy dzisiaj na nieszpory o 18.00, a o 7.00 sprawujemy w niedziele także Jutrznię.

+++

W najbliższą II sobotę miesiąca o godz. 9.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Po zmianie tajemnic całą wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w domu parafialnym.

+++

Następna niedziela – 12 stycznia – to święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. O 16.00 w tym dniu sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim.

+++

Homilię w Niedzielę Chrztu Pańskiego wygłosi ks. Jacek Kocur, który pracuje jako proboszcz w parafii św. Michała Archanioła we Lwowie, gdzie buduje kościół
i przedszkole dla polskich dzieci. Po Mszy św. będzie można wesprzeć materialnie jego parafię i powstające dzieło.

+++

W najbliższy II czwartek miesiąca o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem rodzin „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”. Adoracja połączona jest z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

+++Za dwa tygodnie, w niedzielę 19 stycznia odbędzie się w Katedrze koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej „Góralska Hora”. Na to świąteczne spotkanie zapraszamy już dzisiaj wszystkich Parafian, a zwłaszcza rodziny naszej parafii wraz dziećmi. Koncert jest pomyślany także jako podziękowanie dla wszystkich, którzy wspierają materialnie prace podejmowanie w naszej Katedrze. Bliższe informacje podamy za tydzień.

+++

W naszej parafii rozpoczął praktykę duszpasterska diakon Tomasz Kliszcz, który rozpoczął bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia święceń prezbiteratu. Diakona witamy w naszej wspólnocie i polecamy serdecznej modlitwie.

 

INFORMACJE PIELGRZYMKOWE:

Spotkanie pielgrzymów udających się w sierpniu do Medjugorie odbędzie się w sobotę, 18 stycznia, o godz. 17.30 w domu parafialnym.

+++

Duszpasterstwo Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej zaprasza do udziału w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze przed Obrazem Matki Bożej, które odbędzie się z 7 na 8 lutego 2020 roku i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, po którym w kaplicy Matki Bożej zostają tylko uczestnicy czuwania. Przez całą noc będą prowadzone: modlitwy przeplatane śpiewem, chwilą refleksji oraz modlitwą w ciszy. O północy będzie sprawowana Msza Św. za wszystkich uczestników oraz w intencjach, które każdy będzie przedstawiał Matce Bożej. Podczas tej szczególnej nocy,będzie również okazja do Spowiedzi Św. Czuwanie zakończy się około godz. 4.00. Koszy wyjazdu 100 zł. Zapisy przyjmuje oraz bliższych informacji udziela ks. Mateusz.

+++

Od 22 do 25 czerwca br. planujemy parafialną pielgrzymkę w nawiązaniu do zbliżającej się beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Celem pielgrzymki będzie Lublin, gdzie Sługa Boży pełnił posługę pasterską. Odwiedzimy także m.in. Kazimierz Dolny, Zamość i Sandomierz. Koszt 810 zł. Bliższe informacje w gablocie oraz u ks. proboszcza. Zainteresowanych prosimy o szybką informację o chęci udziału, ponieważ od ilości uczestników zależy czy pielgrzymka dojdzie do skutku Ponadto dużo wcześniej trzeba zamówić noclegi.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W DOMACH NASZYCH PARAFIAN:

Wizyty duszpasterskie cały tydzień z wyjątkiem niedziel. Od poniedziałku do piątku od 15.30; w soboty natomiast od 11.00 z przerwą od 14.00 do 14.30.

+++

Dokładny plan z numeracjami odwiedzanych domów przy poszczególnych ulicach podany jest w gablotach oraz na stronie internetowej Katedry. W razie potrzeby służymy informacją także w zakrystii lub w kancelarii. Proszę zwrócić uwagę, że księża będą odwiedzać naszych Parafian zgodnie kolejnością budynków podanych w tabeli. Ponadto każdy ksiądz ma wyznaczony oddzielny rejon parafii.

+++

W przeddzień wizyty księdza pojawi się ministrant, który zapowie „kolędę”

udostępnij

Warto również zobaczyć