Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Niedziela ta, obchodzona jest również jako Święto Bożego Miłosierdzia – ustanowione przez św. Jana Pawła II, na podstawie objawień, jakie miała św. Siostra Faustyna. Dzisiaj o 15.00 w Katedrze odbędzie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z uczczeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nabożeństwo to odbędzie się bez udziału wiernych, ale będzie transmitowane droga internetową – >>tutaj<<. Wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu prosimy o łączność elektroniczną, tych zaś którzy nie mają takiej możliwości, prosimy o łączność duchową i modlitwę.

***

Od jutra zmieniają się przepisy dotyczące zgromadzeń religijnych, według których liczba wiernych w kościele zależy od jego powierzchni użytkowej (1 osoba na 15 m²). Ponieważ powierzchnia użytkowa Katedry wynosi 1800 m², zatem jednorazowo we Mszy św. może uczestniczyć 120 osób. W najbliższym czasie ukażą się także regulacje Księdza Biskupa dotyczące duszpasterstwa w Diecezji Legnickiej w obecnej sytuacji.

***

W Katedrze w najbliższym tygodniu Msze św. niedzielne i w dni powszednie sprawujemy według dotychczasowego planu. Nadal jednak nie będzie jutrzni i nieszporów oraz innych dodatkowych nabożeństw.

***

Codziennie działa także „duszpasterstwo on-line” czyli internetowe transmisje modlitwy z naszej kaplicy domowej o godz. 20.30, a w niedziele o 17.00, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, na stronie Katedry >>tutaj<<. Zwykle jest to modlitwa różańcowa w intencji o ustanie epidemii.

***

W tym tygodniu przypada:

– W środę 22 dzień miesiąca, zatem modlimy się za przyczyną św. Msza św. odbędzie się w Katedrze o 18.30 z błogosławieniem róż. Natomiast nabożeństwo do św. Rity, które dotąd poprzedzało Mszę św. odbędzie się o 20.30 w naszej kaplicy domowej transmitowane drogą internetową.

W czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Jego relikwie znajdują się w nastawie ołtarza głównego Katedry. W tym dniu będziemy się modlić za Jego wstawiennictwem o ustanie epidemii w naszej Ojczyźnie i w całym świecie. Specjalne nabożeństwo do św. Wojciecha odbędzie się o 20.30 w kaplicy domowej i będzie transmitowane drogą internetową.

– W sobotę, 25 kwietnia obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty

***

Wszelkie sprawy kancelaryjne w tym tygodniu można załatwiać jeszcze tak jak dotąd, czyli najpierw kontaktujemy telefonicznie pod numerem 500 245 557.

***

Serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie naszej parafii.

udostępnij

Warto również zobaczyć