Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Droga Krzyżowa – w piątek dla dorosłych i młodzieży o 11.30 i 18.00, dla dzieci o 17.00

– Gorzkie Żale – w niedzielę o 17.30 z kazaniem pasyjnym (Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są jak co roku na kwiaty do „Bożego Grobu”)

***

Dodatkowym tegorocznym nabożeństwem pasyjnym jest zainicjowany w ubiegłą niedzielę Zegar Męki Pańskiej – wynagradzające nabożeństwo towarzyszenia Jezusowi w Jego Męce, w konkretnej godzinie i w konkretnym wydarzeniu. Nie wymaga ono specjalnego miejsca, czasu lub innych wyjątkowych okoliczności. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej Katedry, w gablocie lub w zakrystii. Zachęcamy do udziału – zobacz >>tutaj<<.

***

W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkoły nr 10. Będą trwały do środy włącznie i zakończą się Mszą św. w Katedrze o godz. 10.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi dla dzieci od 9.00 do 10.00. Rekolekcje i rekolekcjonistę – ks. Marcina Urygę – polecamy modlitwom Parafian.

***

Dzisiaj o 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim.

***

W najbliższy wtorek, II miesiąca, o g. 19.15 zapraszamy na wspólną z rodzinami adorację Najświętszego Sakramentu, którą nazywamy „odpoczynkiem przy Sercu Jezusa”.

***

W najbliższą sobotę o 9.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

***

Spotkania Służby Liturgicznej odbędą się w tym tygodniu:

– dla ministrantów młodszych i kandydatów w poniedziałek o 16.30

– dla lektorów i ceremoniarzy we wtorek spotkanie o 19.15 w Katedrze.

***

Spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się jak zwykle w sobotę o godz. 10.30.

***

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o 19.15 w Katedrze, a dzieci przygotowujące się do Komunii św. zapraszamy w piątek o godz. 16.00 do domu parafialnego.

***

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy na całym świecie głoszą Ewangelię i budują wspólnotę Kościoła. Otaczamy naszą modlitwą misyjne dzieło Kościoła, prosząc Pana o światło i moce Ducha Świętego dla kapłanów, osób konsekrowanych i misjonarzy świeckich. Dzisiaj również wspieramy naszymi ofiarami wszystkie dobre dzieła, jakie misjonarze prowadzą w Afryce, Azji i Oceanii, Ameryce Środkowej i Południowej. Ofiary na pomoc Misjom można składać przy kiosku w nawie południowej.

***

Jak zwykle nasz parafialny zespół Caritas przygotowuje żywność dla rodzin niezamożnych na święta. Trwałe produkty żywnościowe można składać w kiosku katedralnym lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

______________________________________________________________

Wszystkim Paniom: Mamom, żonom, babciom, siostrom, dziewczętom, teściowym, wdowom, gospodyniom w naszych domach, a także siostrom zakonnym składamy z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia, zwłaszcza opieki najpiękniejszej z kobiet – Maryi, Matki Zbawiciela oraz ofiarujemy modlitwę.

udostępnij