Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

Najważniejsza informacja to ta, że w najbliższą niedzielę 20 marca rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE według następującego planu:

Niedziela – Msze św. z nauką rekolekcyjną według niedzielnego porządku, czyli o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy rodziny z dziećmi, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

Poniedziałek, wtorek i środa – Msze św. z nauką rekolekcyjną o 12.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej w środę od 11.00 do 13.00 i od 17.00 do 19.00.

Zechciejmy wykorzystać jak najowocniej ten szczególny czas słuchania Słowa Bożego.

 

Serdecznie zapraszamy do katedry na nabożeństwa pasyjne:

– Droga Krzyżowa – piątek, dla dorosłych 11.30 i 18.00; dla dzieci o 17.00

– Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.30

****

W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Msze św. ku czci św. Józefa zapraszamy o 9.00 lub 12.00, ponieważ wieczorna Msza św. sprawowana jest jako niedzielna. Jest to także dzień patronalny Bractwa św. Józefa, które zapraszamy w sobotę o 11.30 na nabożeństwo do św. Józefa a następnie na Mszę św. o 12.00. W tym dniu przypada także I rocznica ustanowienia kościoła św. Józefa w Krzeszowie sanktuarium diecezjalnym.

****

Od najbliższej niedzieli powracamy do sprawowania jutrzni w każdą niedzielę o godz. 7.00.

****

Dzisiaj przypada 9. Rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego.

****

Nową Radę Parafialną zapraszamy na pierwsze posiedzenie, które odbędzie się w domu parafialnym w najbliższą środę o 19.30. Prosimy wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

****

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wizytacji kanonicznej, która odbyła się w miniona niedzielę.

****

Jak widać założyliśmy nowy system wyświetlania tekstów. Inwestycja kosztowała 25.000. Istniej potrzeba założenia jeszcze jednego ekranu, który będzie widoczny z pierwszych ławek. Uczynimy to w najbliższym czasie. Ten dodatkowy ekran to koszt 12.000. Serdecznie dziękujemy tym którzy finansowo wspierają tę inwestycję.

****

W najbliższą sobotę kancelaria parafialna wyjątkowo nie będzie czynna.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE POMOCY UKRAINIE

 

Dziękujemy za ofiary zbierane na pomoc Ukrainie. W naszej parafii zebraliśmy 18 836, 31 PLN oraz 20 €. Pieniądze zostały przekazane Caritas diecezjalnej.

****

W związku z tym, że coraz więcej Uchodźców z Ukrainy przybywa do naszego miasta i wiele rodzin przyjmuje ich w swoich domach chcielibyśmy organizować pomoc tym właśnie rodzinom. Zatem rodziny, które przyjęły Uchodźców prosimy o kontakt z księdzem proboszczem w celu ustalenia zakresu tej pomocy i określenia potrzeb. Jeżeli też mamy wiedzę na temat mieszkających na terenie naszej parafii Uchodźców z Ukrainy oraz ich potrzeb, także prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

****

Dzisiaj o 21.00 zapraszamy do Katedry wszystkich mężczyzn, którzy w ramach solidarności z mężczyznami walczącymi na froncie w Ukrainie, pragną wspierać ich w walce, ze szczególną bronią w ręku – z różańcem. Zapraszamy zatem Panów do Katedry na modlitwę różańcową o 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, a swoją modlitwę wzniesiemy do nieba przy figurze św. Michała Archanioła, wodza niebieskiego wojska. Drodzy Bracia, nie bądźcie obojętni. Wasza wspólna męska modlitwa będzie ogromnym wsparciem dla walczących Synów Ukrainy.

udostępnij