Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

Najważniejsza informacja to ta, że w najbliższą niedzielę 20 marca rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE według następującego planu:

Niedziela – Msze św. z nauką rekolekcyjną według niedzielnego porządku, czyli o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy rodziny z dziećmi, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

Poniedziałek, wtorek i środa – Msze św. z nauką rekolekcyjną o 12.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej w środę od 11.00 do 13.00 i od 17.00 do 19.00.

Zechciejmy wykorzystać jak najowocniej ten szczególny czas słuchania Słowa Bożego.

 

Serdecznie zapraszamy do katedry na nabożeństwa pasyjne:

– Droga Krzyżowa – piątek, dla dorosłych 11.30 i 18.00; dla dzieci o 17.00

– Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.30

****

W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Msze św. ku czci św. Józefa zapraszamy o 9.00 lub 12.00, ponieważ wieczorna Msza św. sprawowana jest jako niedzielna. Jest to także dzień patronalny Bractwa św. Józefa, które zapraszamy w sobotę o 11.30 na nabożeństwo do św. Józefa a następnie na Mszę św. o 12.00. W tym dniu przypada także I rocznica ustanowienia kościoła św. Józefa w Krzeszowie sanktuarium diecezjalnym.

****

Od najbliższej niedzieli powracamy do sprawowania jutrzni w każdą niedzielę o godz. 7.00.

****

Dzisiaj przypada 9. Rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego.

****

Nową Radę Parafialną zapraszamy na pierwsze posiedzenie, które odbędzie się w domu parafialnym w najbliższą środę o 19.30. Prosimy wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

****

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wizytacji kanonicznej, która odbyła się w miniona niedzielę.

****

Jak widać założyliśmy nowy system wyświetlania tekstów. Inwestycja kosztowała 25.000. Istniej potrzeba założenia jeszcze jednego ekranu, który będzie widoczny z pierwszych ławek. Uczynimy to w najbliższym czasie. Ten dodatkowy ekran to koszt 12.000. Serdecznie dziękujemy tym którzy finansowo wspierają tę inwestycję.

****

W najbliższą sobotę kancelaria parafialna wyjątkowo nie będzie czynna.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE POMOCY UKRAINIE

 

Dziękujemy za ofiary zbierane na pomoc Ukrainie. W naszej parafii zebraliśmy 18 836, 31 PLN oraz 20 €. Pieniądze zostały przekazane Caritas diecezjalnej.

****

W związku z tym, że coraz więcej Uchodźców z Ukrainy przybywa do naszego miasta i wiele rodzin przyjmuje ich w swoich domach chcielibyśmy organizować pomoc tym właśnie rodzinom. Zatem rodziny, które przyjęły Uchodźców prosimy o kontakt z księdzem proboszczem w celu ustalenia zakresu tej pomocy i określenia potrzeb. Jeżeli też mamy wiedzę na temat mieszkających na terenie naszej parafii Uchodźców z Ukrainy oraz ich potrzeb, także prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

****

Dzisiaj o 21.00 zapraszamy do Katedry wszystkich mężczyzn, którzy w ramach solidarności z mężczyznami walczącymi na froncie w Ukrainie, pragną wspierać ich w walce, ze szczególną bronią w ręku – z różańcem. Zapraszamy zatem Panów do Katedry na modlitwę różańcową o 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, a swoją modlitwę wzniesiemy do nieba przy figurze św. Michała Archanioła, wodza niebieskiego wojska. Drodzy Bracia, nie bądźcie obojętni. Wasza wspólna męska modlitwa będzie ogromnym wsparciem dla walczących Synów Ukrainy.

udostępnij

Warto również zobaczyć