Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą

Jutro rozpoczyna się kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w miłości Mojej, a przyniesiecie owoc obfity” (J 15,5-9).

Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w tym roku w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Maryi Panny w Legnicy, w niedzielę 24 stycznia br. o godz. 17.00.

Z tą inicjatywą związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego pod warunkiem udziału w kilku dniach modlitw tego tygodnia oraz udziału
w nabożeństwie centralnym.

****

We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. W rozpoczętym niedawno Roku Świętego Józefa, pragniemy zachęcić szczególnie gorąco do udziału w tych comiesięcznych nabożeństwach. Zapraszamy zwłaszcza Bractwo św. Józefa, ale także rodziny, które pragniemy polecać opiece świętego Opiekuna Zbawiciela. Zapraszamy również mężczyzn, dla których św. Józefa może być wielkim wsparciem i wzorem, zapraszamy wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.Po nabożeństwie obędzie się krótkie informacyjne spotkanie z Bractwem i wspólnotą Mężczyzn.

****

Natomiast w najbliższy piątek o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity. Po nabożeństwie Msza św. w intencjach polecanych przez czcicieli św. Rity.

****

Dzisiaj w całej Diecezji odbywa się zbiórka pieniężna na pomoc ofiarom poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Chorwacji. W pozostałych diecezjach polskich taka zbiórka będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.

****

SPOTKANIA KOLĘDOWE 2021

Zgodnie z informacją podczas dzisiejszej homilii raz jeszcze zapraszamy Parafian, rodzinnie lub indywidualnie do udziału we wspólnej „kolędowej” modlitwie i Mszach świętych, sprawowanych w intencjach naszych Parafian o godz. 18.30 i w spotkaniu duszpasterskim tym razem w kościele ze względu na trwająca pandemię. Po każdej Mszy św. w dniach zaproponowanych dla poszczególnych rejonów parafii będziemy także udzielać indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Będzie można zabrać do domu poświęconą kredę dla oznaczenia drzwi, poświęcone kadzidło oraz wodę poświęconą na pokropienie mieszkań (wodę, która będzie pobłogosławiona najlepiej przynieść ze sobą). Będzie dostępna także ulotka z modlitwą błogosławienia mieszkania. Jeżeli ktoś będzie miał życzenie wesprzeć parafię finansowo, będzie mógł skorzystać z przygotowanej skarbony, do której będzie także można wrzucić zapisane na kartce pytania związane z  duszpasterstwem, które chcielibyśmy postawić księdzu w rozmowie duszpasterskiej, gdyby przyszedł do naszego domu. Do ewentualnych pytań odniesiemy się w najbliższym czasie.

Proponujemy taki podział parafii na poszczególne dni tygodnia (z wyjątkiem sobót i niedziel).

 

 

 

udostępnij