Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą

We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się kolejny Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Punktem kulminacyjnym będzie nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego z udziałem przedstawicieli Kościoła ewangelicko – augsburskiego i Kościoła prawosławnego. Nabożeństwo odbędzie się w Katedrze w najbliższą niedzielę 23 stycznia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność.

****

Zapraszamy na katechezę dla osób dorosłych pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkania odbywają się w trzecie wtorki miesiąca. Spotkanie przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 18 stycznia o godz. 20.00 w domu parafialnym. Wedle możliwości zaczyna już Mszą święta w katedrze o 18.30, następnie 30 minutowa adoracja i rozpoczęcie katechezy w domu parafialnym.

****

W środę przypada 19 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 zapraszamy wraz z Bractwem św. Józefa na nabożeństwo do św. Józefa, a po nim na Mszę św.

****

W tym dniu przypada także wspomnienie św. biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwie od niedawna przechowujemy Katedrze. Relikwie otrzymaliśmy od Zgromadzenia Sióstr Sercanek, które założył święty Biskup Józef Sebastian, wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

****

W sobotę przypada 22 dzień miesiąca, zatem po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.

****

W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy wyrazy uszanowania i wdzięczności oraz zapewniamy o modlitwie. Z tej okazji katedralny zespół śpiewaczy Cantus Mirabilis i kwartet smyczkowy Sonus Animae zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się w Katedrze w najbliższą niedzielę o godz. 16.30. Na koncert zapraszamy wszystkich Legniczan, a zwłaszcza Babcie i Dziadków.

****

WIZYTA DUSZPASTERSKA W TYM TYGODNIU:

++

Poniedziałek 17 stycznia 2022 (od godz. 15.30)

I Ksiądz – ul. Piekarska 

II Ksiądz – ul. Najświętszej Maryi Panny, ul. Rynek 

III Ksiądz – ul. Młynarska, ul. Reymonta, ul. Korfantego

++

Czwartek 20 stycznia 2022 (od godz. 15.30)

I Ksiądz – Uzupełnienie kolędy

II Ksiądz – Uzupełnienie kolędy

III Ksiądz – Uzupełnienie kolędy

++

Sobota 22 stycznia 2022 (od godz. 11.00)

I Ksiądz – ul. Kossak, ul. Łukasińskiego,

II Ksiądz – ul. Mickiewicza, Św. Elżbiety 

III Ksiądz – ul. Rataja

W tym tygodniu zapraszamy na Mszę św. kolędową i zakończenie tegorocznych wizyt duszpasterskich. Będzie ona sprawowana w piątek
21 stycznia godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy rodziny mieszkające w Rynku oraz przy ulicy: Najśw. Maryi Panny, Środkowej, Młynarskiej, Roosevelta, Św. Elżbiety, Wrocławskiej, Piekarskiej, Mickiewicza, Reymonta, Okrzei, Orzeszkowej, Rataja, Kościuszki, Złotoryjskiej.

****

Przymiarka strojów dla dzieci komunijnych odbędzie się w środę 19 stycznia w domu parafialnym. Chłopcy godz. 17.30, dziewczynki godz. 18.15. 

 

 

Photo by Jessica Ruscello on Unsplash

 

udostępnij

Warto również zobaczyć