Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 2. Niedzielę zwykłą

Wczoraj rozpoczął się kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W związku z tym dzisiaj o godz.17.30 (pół godziny wcześniej niż zwykle) odbędą się w Katedrze nieszpory ekumeniczne z modlitwą o jedność. Na to nabożeństwo z udziałem przedstawicieli Kościołów prawosławnego i ewangelicko -augsburskiego zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i ponownie bardzo prosimy o przybycie wszystkich, którzy tylko będą mogli.

***

Dzisiejszą wieczorną Mszę św. poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa z racji 19 dnia miesiąca.

***

W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Rity. Po nabożeństwie Msza św. w intencjach polecanych przez czcicieli św. Rity.

***

W sobotę (25.01.) obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

***

Z inicjatywy wiernych świeckich, przy Katedrze zawiązuje się wspólnota „Za życiem”, która pragnie podejmować regularną modlitwę w intencji dzieci poczętych i jeszcze nie narodzonych. Wspólnota ta, za swojego Patrona chce obrać św. Jana Pawła II. Najbliższe spotkanie, na które zapraszamy wszystkich mających podobną duchową potrzebę takiej wspólnotowej modlitwy, odbędzie się 25 stycznia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30. Po Mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Tak będzie każdego 25 dnia miesiąca. W naszej parafii wiele osób podjęło już duchową adopcję dziecka poczętego. Wszystkie te osoby zapraszamy w sobotę na to sobotnie spotkanie.

***

Ponownie serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, na dzisiejszy rodzinny koncert kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli „Góralska Hora”, który rozpocznie się o godz. 14.00. W koncercie weźmie udział także św. Mikołaj, który pragnie się spotkać z dziećmi. Koncert jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają materialnie naszą Katedrę oraz podziękowaniem dla tych Parafian, którzy w tym roku przyjmują wizytę duszpasterską w swoich domach.

***

Chrześcijański Klub Filmowy ICHTHYS zaprasza w sobotę 25 stycznia, o godz. 14.00 do kina „Piast” na kolejny seans filmowy. Tym razem będzie to film pt. „Moja miłość”, zrealizowany na podstawie zapisków Rachel Joy Scott, która stała się pierwszą śmiertelną ofiarą masakry w szkole w Columbinie (USA)
i przed śmiercią była pytana o wiarę w Boga, który był największą wartością jej ziemskiego życia.

***

Parafialny Zespół Charytatywny w czwartek od 16.00 do 17.00 będzie wydawał kolejną porcję żywności dla osób znajdujących się na naszej parafialnej liście pomocowej.

***

udostępnij

Warto również zobaczyć