Ogłoszenia na 20. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 20. Niedzielę zwykłą

Jutro (15 sierpnia) obchodzimy największe święto maryjne UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Jest to jeden z tych dni poza niedzielą, w które wierni są zobowiązani do udziału w Eucharystii. Zatem na Msze św. zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę, tj. o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia tegorocznych ziół i owoców.

We Mszy św. o g. 11.30 weźmie udział schola gregoriańska z Archikatedry Wileńskiej pod dyrygenturą pana dra hab. Michała Sławeckiego, która wykona chorał gregoriański.

****

Dzień 15 sierpnia upamiętnia Bitwę Warszawską w 1920, stoczoną w czasie wojny polsko – bolszewickiej i obchodzony jest także jako święto Wojska Polskiego.

****

Uroczystość Wniebowzięcia to także dzień wielkiego odpustu w naszym diecezjalnym Sanktuarium w Krzeszowie. Suma odpustowa w Bazylice Krzeszowskiej sprawowana będzie o godz. 12.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego

****

W środę (17.08.) wspominamy w liturgii św. Jacka. Jest to dzień odpustu w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Mszy św. odpustowej o godz. 17.30 będzie przewodniczył biskup senior Ignacy Dec z diecezji świdnickiej.

****

W piątek przypada 19 dzień miesiąca, zatem wraz z Bractwem św. Józefa zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00.

****

Dziękujemy za ofiary pieniężne przeznaczone na budowę nowego ołtarza mszalnego w Katedrze.

udostępnij

Warto również zobaczyć