Ogłoszenia na 21. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 21. Niedzielę zwykłą

Ponawiamy informację o dzisiejszej transmisji Mszy św. o godz. 13.00 z naszej Katedry, przez TVP Polonia. W związku z tym prosimy uczestników tej Mszy św. o konieczne zabranie ze sobą maseczek i używanie ich w czasie liturgii oraz o zachowywanie bezpiecznego odstępu od siebie.

***

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy m.in.:

– w poniedziałek (24.08.) święto św. Apostoła Bartłomieja;

– w środę (26.08.) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w tym dniu parafia Ojców Franciszkanów na Oś. Sienkiewicza obchodzi dzień odpustu

***

W najbliższy wtorek zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. a po niej o 19.15 na kolejne nabożeństwo anielskie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie od nałogów.

***

W poniedziałek do Katedry zostanie przywieziona szczególna monstrancja służąca do wystawienia Najświętszego Sakramentu. Jedna z dwunastu takich na świecie – nazwanych „12 gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, Monstrancje są wykonanywane jako dzieło sztuki w polskiej pracowni „Drapikowski Studio”. Powstają one jako inicjatywa Stowarzyszenia „Wspólnota Królowej pokoju”, która rozpowszechnia w świecie apostolstwo adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, będące odpowiedzią na liczne wezwania Matki Bożej do troski o pokój. Ta monstrancja przeznaczona jest na stałe do Medugorje. Zanim tam trafi peregrynuje do wybranych miejsc w Polsce. Jednym z nich stanie się nasza Katedra. Adoracje Ciała Pańskiego, wystawionego w tej właśnie monstrancji rozpoczniemy w Katedrze, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia, czyli w środę, po Mszy św. o 12.00. Monstrancja będzie przebywała w Katedrze do przyszłego poniedziałku. Dokładny plan adoracji zostanie podany na stronie internetowej oraz w gablotach. Już dzisiaj informujemy, że z czwartku na piątek w ramach Godziny Świętej, adoracja będzie całonocna, w sobotę odmówimy różaniec w intencji pokoju, a przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Zapraszamy do modlitwy i adoracji. W tym czasie nie będzie adoracji w naszej kaplicy – >>ZOBACZ PLAN ADORACJI<<

***

Zbliża się nowy rok szkolny. W związku z ciągle trwająca pandemią nie będzie specjalnej okazji do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Wszystkich rozpoczynających rok szkolny prosimy o korzystanie ze spowiedzi w dogodnym dniu i w godzinach, kiedy spowiadamy w Katedrze tzn. w dni powszednie od 11.30 do 12.30 oraz od 18.00 do 18.30, a w niedzielę podczas Mszy św.

***

Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc ofiarom katastrofy w Bejrucie. Zebrana kwotę 2.710 zł. przekazano na konta Caritas Polska.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć