Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą

Ze względu na panującą pandemię nie było w tym roku w Wielki Czwartek Mszy Krzyżma, podczas której Biskup błogosławi oleje służące do prawowania sakramentów. W naszych parafiach korzystaliśmy z olejów ubiegłorocznych. Teraz, kiedy już jest taka możliwość Ksiądz Biskup Legnicki pobłogosławi nowe oleje jutro (w poniedziałek) podczas Mszy św. o 10.00. Na Mszę św. przybędą księża z całej diecezji, aby odnowić swoje ślubowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą, do udział w tej wyjątkowej Eucharystii.

***

Monstrancja z Medjugorie, w której adorowaliśmy w minionym tygodniu Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie jutro opuści Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmowali tę adorację.

***

Dzisiaj o 15.00 zapraszamy jeszcze na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.00 na nieszpory z błogosławieństwem eucharystycznym, kończące adorację.

****

Jedną z form modlitwy podczas adoracji była tzw. „Godzina Święta”, o którą prosił sam Jezus, podczas objawień św. Marii Małgorzacie Alacoque oraz św. Siostrze Faustynie.

Godzina Święta jest czuwaniem z Chrystusem podczas jego duchowej Męki w Ogrodzie Oliwnym od 23.00 do 24.00 z czwartku na piątek. Proponujemy, aby w każdy I czwartek miesiąca podejmować w Katedrze taką formę czuwania.

Zapraszamy zatem już w najbliższy I czwartek miesiąca.  Najświętszy Sakrament będzie wystawiony na ołtarzu po Mszy św. wieczornej. Adoracja ta zakończy się Godziną Świętą od 23.00 do 24.00. Zapraszamy.

***

Od jutra wznawiamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu przywracamy w naszej kaplicy. Zachęcamy do częstego nawiedzania tego wyjątkowego miejsca.

***

W tym tygodniu przypada także I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30

***
Natomiast w najbliższą I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy na wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi Mszę św. i różaniec.

***

Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego bardzo trudnego zarówno dla nauczycieli i uczniów. Wspieramy modlitwą dyrekcje szkół i nauczycieli oraz uczniów. Tym serdeczniej pragniemy zaprosić wszystkich, którzy rozpoczynają rok szkolny na Mszę św., modlitwę i błogosławieństwo na ten trudny czas, zwłaszcza będziemy prosić o łaskę zdrowia. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie sprawowana w Katedrze w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

***

Zapraszamy, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pozostałych pracowników szkoły a zwłaszcza dzieci i młodzież z rodzicami. Uczniom klas I pobłogosławimy przybory szkolne.

***

Ze względu na pandemię nie będzie zorganizowanej spowiedzi, ale zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty podczas spowiedzi, która odbywa się w Katedrze od 11.30 do 12.30 oraz od 18.00 do 18.30 lub w I piątek miesiąca.

***

W poniedziałek przypada ostatni dzień miesiąca, zatem o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za Zmarłych oraz tych Parafian, którzy odeszli w sierpniu.

***

Od najbliższej niedzieli powracamy do sprawowania w niedzielę jutrzni o godz. 7.00 i nieszporów o godz. 18.00.

***

W najbliższym czasie, do odwołania, kancelaria parafialna będzie czynna w czwartki 15.30 – 17.00 i soboty 11.00 – 12.00

udostępnij

Warto również zobaczyć