Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą

Serdecznie witamy wszystkich Parafian powracających z urlopów i wakacji, a szczególnie dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny. Życzymy dobrego, bezpiecznego i zdrowego czasu nauki.

W tej intencji pragniemy się z Wami modlić i w związku z tym w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Uczniom klas pierwszych, jak co roku, pobłogosławimy przybory szkolne, które prosimy przynieść ze sobą do kościoła na tę Mszę św.

****

Okazja do spowiedzi z okazji rozpoczęcia nowego roku, będzie w najbliższy pierwszy piątek miesiąca jak zawsze dodatkowo od 17.00 do 18.30.

****

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo anielskie połączone z modlitwą wstawienniczą o uwolnienie z chorób duszy i ciała, grzesznych przywiązań i nałogów.

****

Wtorek to ostatni dzień miesiąca zatem Msza św. wieczorna sprawowana jest jako zbiorowa za zmarłych. Imiona zmarłych można zapisać na specjalnych kartkach wyłożonych przy wejściu do katedry lub zgłosić bezpośrednio w zakrystii.

****

W pierwszy czwartek miesiąca o 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. Szczególnie serdecznie zapraszamy członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca. Przy okazji informujemy, że termin spotkania formacyjnego Straży Honorowej podamy w najbliższym czasie.

****

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy jak zwykle o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

W przyszłą niedzielę o 7.00 powracamy do regularnego sprawowania porannej modlitwy Kościoła – Jutrzni, a o godz. 18.00 w niedziele zapraszamy na nieszpory.

****

Pragniemy już dzisiaj poinformować, że 20 września przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Katedry, w tym roku jest to 680. Rocznica.
Z tej okazji planujemy trzydniowe obchody poprzedzające tę uroczystość. Wkrótce pojawią się plakaty, zaproszenia i ulotki informacyjne. Już dzisiaj pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do udziału; nie tylko Parafian, ale także wszystkich Legniczan. W tym samym dniu Rocznicy, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w życiu naszego Kościoła diecezjalnego – Ingres do Katedry naszego nowego Pasterza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

****

W imieniu organizatorów zapraszamy rodziny, starszych i młodszych na koncert uwielbienia pod hasłem WNIEBODĘTE, które odbędzie się 29 sierpnia o godz.17.00 na lubińskich błoniach. Podczas koncertu usłyszymy wiele wartościowych świadectw nawrócenia, które będą połączone z widowiskiem przygotowanym przez ponad 150 uczestników warsztatów oraz Narodową Orkiestrę Dętą. Koncert uwielbia został objęty patronatem honorowym Biskupa Legnickiego Andrzeja Sieminiewskiego.

 

 

 

udostępnij