Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 22. Niedzielę zwykłą

Przed nami ostatni tydzień wakacyjny. Serdecznie witamy wszystkich powracających z wakacji i urlopów.

****

W czwartek, tj. 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli, katechetów i wychowawców, a także rodziców na Mszę św., którą odprawimy w najbliższą niedzielę (4.09.) o godz. 11.30, prosząc o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

Na tę Mszę św. zapraszamy także wszystkie dzieci z klas I, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Pierwszoklasistów zapraszamy do kościoła z przyborami szkolnym, które jak zwykle pobłogosławimy.

Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Okazja do spowiedzi będzie w najbliższy I piątek miesiąca od 16.30 do 18.30 także dla dorosłych.

****

W najbliższy I czwartek miesiąca jak zwykle o 23.00 rozpoczyna się wynagradzająca Godzina Święta, czyli adoracyjne czuwanie z Chrystusem podczas Jego modlitwy w Ogrójcu. Zapraszamy do udziału.

****

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zatem o 9.00 sprawowana będzie Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

We poniedziałek (29.08) wspominamy w liturgii Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

****

We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo anielskie.

****

W środę przypada ostatni dzień miesiąca sierpnia. O godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za Parafian zmarłych w sierpniu oraz za poleconych modlitwom Kościoła. Imiona zmarłych można zgłaszać w zakrystii.

****

Od najbliższej niedzieli (04.09.), po wakacyjnej przerwie, w Katedrze będziemy sprawować także niedzielną Liturgię Godzin: Jutrznię o 7.00 i Nieszpory o 18.00.

****

Powakacyjne spotkanie wspólnoty Oazy młodzieżowej odbędzie się w domu parafialnym w najbliższy piątek o godz. 19.15. Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych tym ruchem młodzieżowym.

****

Ks. Artur zaprasza Grupę IV legnicką na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w poniedziałek 29. 08 i rozpocznie się Mszą św. o 18.30 w Katedrze.

****

Dyrygent Chóru Katedralnego, p. Mateusz Kazimierski informuje, że 4 września o godz. 19.00 w studium organistowskim (budynek Kurii) odbędzie powakacyjna inauguracja chóru. Zapraszamy także wszystkich, którzy pragną spróbować swoich zdolności śpiewaczych i włączyć się w działalność tego zespołu śpiewaczego.

****

W najbliższą niedzielę we Mszy św. o 10.00 wezmą udział uczestnicy corocznego Turnieju Kowali, jaki się odbywa w Legnicy oraz Skauci, którzy z Bożym błogosławieństwem pragną rozpocząć kolejny rok działalności.

****

W niedzielę, 11 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I Komunii świętej. Prosimy, aby rodzice zgłaszali swoje dzieci do udziału w tej uroczystości.

****

Przyjmujemy także zgłoszenia chorych do comiesięcznych odwiedzin w ich domach. Prosimy także o potwierdzenie dotychczas odwiedzanych chorych.

****

Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność osobom znajdującym się na naszej parafialnej liście pomocowej w czwartek.

****

Modlitewna Wspólnota Maryjna przy parafii Ojców Franciszkanów zaprasza 3 września na kolejną nocną pielgrzymkę do Legnickiego Pola. Początek w kościele św. Jana w Legnicy o 21.00

****

Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na nowy ołtarz mszalny który planujemy konsekrować 20 września.

udostępnij

Warto również zobaczyć