Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na 23. Niedzielę Zwykłą

Ponawiamy zaproszenie skierowane do dzieci i młodzieży i rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz katechetów a także do wszystkich pracowników szkoły, na dzisiejszą Mszę św. o godz. 11.30, z okazji rozpoczętego nowego roku szkolnego. Podczas Mszy św. będziemy wypraszali zwłaszcza łaskę zdrowia i bezpieczeństwa na nowy etap nauki i wychowania. Dzieciom z klas pierwszych pobłogosławimy przybory szkolne.

***

Początek roku szkolnego zbiega się także z rozpoczynającym się dzisiaj X Tygodniem Wychowania Chrześcijańskiego, obchodzonym pod hasłem „Budujmy więzi”. Episkopat Polski wystosował list z tej okazji, którego treść znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Legnickiej oraz jest zamieszczony w gablocie informacyjnej.

***

Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej z okazji Tygodnia Chrześcijańskiego, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego,
w najbliższy piątek 11.09, o godz. 13.00, rozpocznie się konferencja pod hasłem„Wychowywać młodych w rodzinie i w szkole do miłości i solidarności, odkrywania prawdy”. Konferencję poprzedzi Msza św. w Katedrze o g. 12.00.

***

W najbliższy czwartek (jak do tej pory II miesiąca), po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” połączoną z indywidulanym błogosławieństwem. Zapraszamy zwłaszcza rodziny i małżeństwa oraz wszystkich wiernych.

***

W tym tygodniu w liturgii dwukrotnie wspominamy Matkę Bożą: we wtorek (8.09.) święto Jej Narodzenia, a w sobotę (12.09.) wspomnienie Jej Najświętszego Imienia.

***

W sobotę na Mszę św. o 9.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

***

W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, zatem po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Apelu Fatimskiego.

***

Informujmy, że I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 9.00 w niedzielę 27 września. (w tym dniu nie będzie Mszy św. o 10.00). W związku z tym rodziców dzieci klas IV, zapraszamy na spotkanie do Katedry jutro (7.09.), o godz. 19.15.

***

Ministrantów i lektorów wraz z rodzicami zapraszamy na powakacyjne spotkanie w środę 9 września o 19.15.

***

Podobnie jak w ubiegłych latach, zachęcamy do fundowania obiadów dla dzieci z rodzin niezamożnych ze Szkoły Podstawowej nr 10.

 

udostępnij