Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą

Przygotowujemy się do uroczystości 680. Rocznicy Poświęcenia Katedry. Rocznica poświęcenia kościoła jest najważniejszym świętem każdej wspólnoty wierzących, która gromadzi się w swoim kościele na sprawowanie Eucharystii i słuchanie Słowa Bożego. W tym roku uroczystość ta wiąże się także z Ingresem naszego Biskupa Andrzeja, co z kolei jest jednym z najważniejszych wydarzeń Kościoła diecezjalnego.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Katedry poprzedzi kilka przygotowujących nas do świętowania wydarzeń.

Już w najbliższą niedzielę (12 września) o 16.00 zapraszamy na zwiedzanie Katedry z księdzem Proboszczem pod hasłem „Sekrety katedry”

Natomiast:

W piątek (17 września) o 20.00 zapraszamy na uroczystą Adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem katedralnego zespołu Cantus Mirabilis oraz katedralnego kwartetu smyczkowego Sonus Animae pod dyrekcją pana Daniela Dziudy, katedralnego organisty. Adorację poprzedzi Msza św. o godz. 18.30 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ponadto w niedzielę 19 września o godz. 20.00 zespół katedralny wykona Oratorium pt. Modlitwa Kościoła, napisane przez naszego Parafianina Adriana Sielickiego z muzyką Pana Organisty.

Natomiast sobota (18 września) będzie dniem maryjnym. O 9.00 przybędzie do Katedry Cudowna Ikona Matki Bożej łaskawej z Krzeszowa. Przed Ikoną o 20.00 odśpiewamy Akatyst ku czci Bogarodzicy.

Dokładne informację znajdują się na plakatach i powtórzymy je także za tydzień. Już dzisiaj pragniemy wszystkich zaprosić.

****

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej zaprasza do udziału w inauguracji XI Tygodnia Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 11 września w Katedrze i rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 12.00. W ramach tego wydarzenia zaplanowane są dwie konferencje: o 10.15 „Odpowiedzialność za rozwój i wychowanie dzieci” – dr Beata Bochnia, o godz. 11.05 „Być jak Józef, czy to współcześnie możliwe? – ks. Robert Bielawski.

****

W środę (8 września) obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

****

W najbliższy II czwartek miesiąca (9 września) o 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem rodzin „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”

****

Wszystkich, którzy zgłosili pragnienie wstąpienia do Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. po której odbędzie się w katedrze spotkanie wspólnoty.

 

udostępnij