Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 23. Niedzielę zwykłą

Jak wszyscy wiemy, 20 września br., w 681 Rocznicę Poświęcenia Katedry, odbędzie się konsekracja nowego kamiennego ołtarza. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kościoła św. Piotra i Pawła w Legnicy, naszego kościoła parafialnego. Dokładny przebieg uroczystości podamy za tydzień.

Natomiast od najbliższej niedzieli rozpocznie się dziewięciodniowe modlitewne przygotowanie.

W nowym ołtarzu, zgodnie ze zwyczajem, zostaną złożone relikwie Męczenników. Będą to relikwie Ojców franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, Męczenników z Pariacoto, które Ojciec Prowincjał Franciszkanów przekaże do Katedry. Będą one uroczyście wprowadzone w przeddzień uroczystości, czyli 19 września.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoją ofiarą budowę nowego ołtarza.

****

W czwartek (8 września) obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

****

Także w czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”

****

W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:

We wtorek (6 września) w sali domu parafialnego po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W środę (7 września) na wieczorną Mszę św. zapraszamy całą Służbę Liturgiczna w tym również Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się powakacyjne spotkanie.

W piątek (9 września) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Oazy młodzieżowej

****

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.30 odbędzie się Rocznica I Komunii św. Prosimy rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci do udziału w tej uroczystości.

udostępnij

Warto również zobaczyć