Ogłoszenia na 24. Niedziel zwykłą

Ogłoszenia na 24. Niedziel zwykłą

W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość 679. Rocznicy Poświęcenia Katedry. Główne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Biskupa, z udziałem Kapituły Katedralnej, odbędą się podczas Eucharystii o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na tę właśnie Mszę św.

***

Dzisiaj o 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim.

***

Także dzisiaj (13 dnia miesiąca), po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo Apelu Fatimskiego.

***

Jutro obchodzimy Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. sprawujemy jak w dzień powszedni. Natomiast o godz. 19.15 zapraszamy do Katedry na nabożeństwo uroczystej adoracji Krzyża, przygotowane przez
Adama wraz z młodzieżą

***

Ponadto w liturgii w tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek (15.09.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

– w czwartek św. Roberta Bellarmina, prosimy w tym dniu o szczególną modlitwę w intencji ks. Proboszcza

– w piątek (18.09.) święto św. Stanisława Kostki, patrona Ojczyzny i polskiej młodzieży

***

W sobotę przypada 19 dzień miesiąca, zatem Mszę św. wieczorną poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa, na które zaprasza Bractwo św. Józefa.

***

INFORMACJE DOTYCZĄCE I KOMUNII ŚW. I BIERZMOWANIA

Za dwa tygodnie, w niedzielę 27 września, podczas Mszy św. o 9.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla ostatniej grupy przygotowanych dzieci z klas III. Nie będzie zatem Mszy św. o 10.00. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w Katedrze w środę o 16.30.

***

Bardzo poważnie rozpatrujemy odejście od zbiorowych uroczystości komunijnych i w następnych latach udzielanie I Komunii św. dzieciom indywidualnie.

***

W związku z istniejącą sytuacją pandemii uroczystości I Komunii św. i bierzmowania zostały zmienione nieco w formie i czasie. Wiele dzieci przyjmowało Komunię św. indywidualnie. Ponadto grupa przygotowanej młodzieży nie przystąpiła do bierzmowania.

Odnosząc się do zaistniałej sytuacji i widząc taką potrzebę duszpasterską postanowiliśmy umożliwić przyjęcie I Komunii św. w tym roku wszystkim dzieciom z klas III, oraz dzieciom starszym (z klas IV – VIII), które z różnych powodów w poprzednich latach nie przystąpiły jeszcze do tego Sakramentu.

Proponujemy także przyjęcie bierzmowania, tej młodzieży, która nie przystąpiła do tego sakramentu w swoim czasie (mowa tu o młodzieży ze szkół ponadpodstawowych).

Podobną propozycję kierujemy do osób starszych, które nie przyjęły jeszcze tych sakramentów.

Jedyny warunek, który umożliwi przystąpienie do I Komunii św. lub do bierzmowania, to zgłoszenie się do ks. Adama w wypadku bierzmowania lub ks. Mateusza w wypadku I Komunii św. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji, ponieważ następna taka możliwość nie pojawi się szybko.

***

Rodziców młodzieży, która aktualnie przygotowuje się do bierzmowania, z klas VII i VIII zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Katedrze 19 września (następny poniedziałek) o godzinie 19.15.

***

Zapisy uczniów klas VI, którzy wyrażają pragnienie rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania oraz dzieci z klas I, których rodzice planują I Komunię św. w klasie III rozpoczną się w następną niedzielę i będą trwały do końca listopada.

***

Wszystkich młodych poszukujących Boga i pragnących pogłębić swoją wiarę Adam zaprasza na spotkania ruchu Światło-Życie w każdy piątek o g. 19.15 w domu parafialnym (także w najbliższy piątek)

***

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o dzisiejsze II niedzieli, inwestycyjnej

 

udostępnij

Warto również zobaczyć