Ogłoszenia na 24. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 24. Niedzielę zwykłą

Zbliża się uroczystość poświęcenia nowego ołtarza, którą będziemy przeżywać 20 września, podczas Eucharystii o godz. 16.00.Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed tym wydarzeniem, która zakończy się 19 września o godz. 18.30, wprowadzeniem Relikwii Bł. Ojców Zbigniewa i Michała, Męczenników franciszkańskich, które zostaną złożone w nowym ołtarzu. 

Montaż ołtarza odbędzie się w tym tygodniu. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na nowy ołtarz.

W najbliższą niedzielę szerzej podejmiemy temat znaczenia ołtarza i zostaną podane szczegółowe informacje o przebiegu uroczystości.

Prosimy o podjęcie modlitwy w intencji owocnego przeżycia tego czasu dla całej naszej wspólnoty parafialnej oraz o szczęśliwy przebieg montażu.

 

****

Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.30 odbędzie się uroczystość rocznicy I Komunii Świętej. Korzystając z okazji, zapraszamy rodziny, a zwłaszcza rodziców z dziećmi w każdą niedziele na tę właśnie Mszę św., nazywaną „rodzinną”.

****

W każdą niedzielę zapraszamy także do Katedry na Liturgię Godzin: o 7.00 na jutrznię i o 18.00 na nieszpory.

****

Zachęcamy również do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej. Obecnie w każdą niedzielę adoracja rozpoczyna się po Mszy św. o 13.00, w pozostałe dni bez zmian, czyli po Mszy św. porannej.

****

We wtorek o 19.15 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo fatimskie, poprzedzone Mszą św. zbiorową. Intencje można zgłaszać w zakrystii.

****

W środę o 20.30 zapraszamy do Katedry na nabożeństwo w duchu TAIZE

****

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w środę (14.09.) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

w czwartek (15.09.) wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną

****

W tym tygodniu odbędą się dwie zbiórki dla służby liturgicznej:

dla kandydatów i ministrantów młodszych w środę o godz.17.00

dla ministrantów starszych i lektorów w czwartek o godz. 19.30

Spotkana odbędą się w domu parafialnym.

****

Rozpoczynamy zapisy dzieci, które uczestniczą w katechezie szkolnej, na przygotowanie parafialne do I Komunii św. Zapisów można dokonywać drogą internetową. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej Katedry. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci kl. III odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 25.09. po Mszy św. o godz. 11.30. >> FORMULARZ ZAPISÓW DZIECI <<

****

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców odbędzie się w Katedrze w poniedziałek, 12.09., o godz. 19.15.

****

Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność osobom znajdującym się na naszej parafialnej liście pomocowej w czwartek od 16.00 do 17.00.

udostępnij

Warto również zobaczyć