Ogłoszenia na 24. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 24. Niedzielę zwykłą
 • Najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia jest Uroczystość678 Rocznicy Poświęcenia Katedry Legnickiej, naszego kościoła parafialnego, która przypada w piątek, 20 września. Z tej okazji Ksiądz Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Pozostałe Msze św. o 6.30 i 18.30. W tym dniu, nawiedzając Katedrę można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Tradycyjnie z okazji tej uroczystości przybędzie do Katedry Ikona Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa, którą przywitamy w czwartek 19 września o godz. 18.00. Ikona pozostanie w Katedrze do soboty 21 września. Pożegnamy ją po Mszy św. o 9.00. Zachęcamy do modlitwy przy tym świętym wizerunku Matki Bożej, czczonym w naszym Sanktuarium Diecezjalnym w Krzeszowie.
 • Ponadto w liturgii bieżącego tygodnia obchodzimy dwa święta:
  • w środę (18.09.) św. Stanisława Kostki, Patrona Polskiej młodzieży,
  • w sobotę (21.09.) św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 • Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory.
 • W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, zatem wraz z Bractwem św. Józefa zapraszamy na nabożeństwo do Św. Józefa o godz. 18.00. Po nabożeństwie sprawowana będzie jak zwykle Msza św. wotywna.
 • W przyszłą niedzielę, przypada 22 dzień miesiąca, zatem o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, z błogosławieniem róż, a po nim na Mszę św. w intencjach poleconych przez wiernych.

 

PRZYGOTOWANIE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTÓW:

 • Rozpoczynamy zapisy na trzyletnie przygotowanie do bierzmowania uczniów z klas VI szkoły podstawowej. Młodzież, która pragnie rozpocząć formację, powinna zgłosić do zakrystii, aby odebrać formularz zgłoszeniowy. Wszelkich szczegółowych informacji na ten temat udziela ks. Mateusz.
 • Przypominamy rodzicom, że przygotowanie do I Komunii św. trwa także trzy lata, zatem dziecko należy zgłosić w klasie I. Aby ułatwić rodzicom zgłoszenie dziecka uzgodniliśmy, że wystarczy zgłosić się w tym celu do zakrystii po Mszy św. i odebrać także formularz zgłoszeniowy, wypełnić go oddać ponownie w zakrystii lub w kancelarii. Przypominamy również zaproszenie rodziców dzieci klas III na spotkanie, które odbędzie się w Katedrze w poniedziałek o godz. 19.30.
 • Przy Katedrze rozpoczynamy także katechumenat osób dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze któregoś z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrztu, Komunii św. lub bierzmowania), a mają takie pragnienie. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.  
 • Związek Sybiraków obchodzi w tym roku 30 utworzenia oddziału legnickiego. Z tej okazji 26 września (następny czwartek), o godz. 12.00, w kościele Świętej Trójcy sprawowana będzie Msza św. Po Eucharystii odbędą się uroczystości przy pomniku Zesłańców Sybiru na pl. Sybiraków oraz akademia w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana.Sybiracy serdecznie zapraszają mieszkańców Legnicy.

__________________________________________________________

Naszych Parafian prosimy w tym tygodniu o szczególną modlitwę w intencji Księdza Proboszcza oraz w intencji Księdza Mateusza, z okazji ich imienin. Ks. Proboszcz uczci swojego Patrona we wtorek, podczas Mszy św. o godz. 18.30, a ks. Mateusz w sobotę o godz. 18.30.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć